Limitowane wersje wzmacniaczy VOX - AC15 i Mini Superbeetle

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VOX
Limitowane wersje wzmacniaczy VOX - AC15 i Mini Superbeetle

Wśród nowości w ofercie firmy VOX znalazły się również limitowane edycje znanych modeli wzmacniaczy AC15 i Mini Superbeetle.

AC15HW1-G12C i AC15C1-G12C

AC15 to ikoniczny model, produkowany przez VOX od końca lat '50 ubiegłego wieku. Najnowsza limitowana edycja tego wzmacniacza została wyposażona w głośnik G12C firmy Warehouse Guitar Speakers, w całości wykonany ręcznie w amerykańskiej manufakturze producenta w Kentucky. Należący do linii American Vintage głośnik ma dodać nieco amerykańskiego charakteru do klasycznego brytyjskiego brzmienia wzmacniacza AC15. W 12" głośnik G12C o impedancji 16 Ohm wyposażone zostały dwa modele - należący do serii Custom AC15C1 oraz AC15HW1 z serii Hand-Wired, której konstrukcje mają ręcznie montowane wszystkie podzespoły. Obydwie wersje dostępne będą w czarnym, skórzanym wykończeniu.

Mini Superbeetle Union Jack

Zaprezentowany w ubiegłym roku wzmacniacz Mini Superbeetle o klasycznym designie z okresu Brytyjskiej Inwazji, wykorzystującym chromowaną ramę z nóżkami, dostępny będzie w limitowanej wersji Union Jack, czyli ozdobiony flagą Wielkiej Brytanii. Znalazła się ona na froncie zarówno headu, jak i kolumny. Podobny pomysł był już wykorzystywany wcześniej przez VOXa, ale trzeba przyznać, że do Mini Superbeetle pasuje on idealnie, jeszcze bardziej podkreślając bardzo brytyjski charakter brzmienia tego modelu.

Przypomnijmy, że Mini Superbeetle, w zależności od wyboru impedancji, dostarcza mocy 50 Wat (przy 4 Ohm), 25 Wat (8 Ohm) i 12,5 Wat (16 Ohm) i został wyposażony w nowoczesną technologię NuTube. Wzmacniacz posiada ponadto efekty NuTube driven tremolo i cyfrowy pogłos symulujący reverb sprężynowy. Dołączona do kompletu kolumna z otwartą obudową wykorzystuje jeden głośnik Celestion Custom 10".

https://www.voxamps.com