VOX Mini Superbeetle na zielono

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VOX
VOX Mini Superbeetle na zielono

Firma VOX zaprezentowała nowe, limitowane wykończenie wzmacniacza Mini Superbeetle, tym razem w kolorze British Racing Green.

Wprowadzony do oferty w 2018 roku kompaktowy wzmacniacz VOX Mini Superbeetle, o klasycznym designie z okresu Brytyjskiej Inwazji wykorzystującym chromowaną ramę z nóżkami, doczekał się kolejnej wersji wykończenia. Do podstawowej, czarnej odsłony oraz patriotycznej edycji Union Jack (czyli z flagą Wielkiej Brytanii na froncie), wraz z modelem Mini Superbeetle BRG dołączyła najnowsza - zielona, również silnie związana z brytyjską tożsamością. Ten odcień zielonego, zwany jako British Racing Green, powinien być świetnie kojarzony przede wszystkim miłośnikom motoryzacji. Jest to bowiem oficjalny kolor wyścigowy Wielkiej Brytanii, który pod taką nazwą znany jest od niemal 100 lat, i najbardziej rozpoznawalna na świecie barwa wyścigowa obok włoskiego Rosso Corsa. 

Przypomnijmy, że head Mini Superbeetle o niewielkich wymiarach działa o oparciu o lampową technologię NuTube. Wzmacniacz wyposażony jest w regulatory Gain, Treble, Bass, Reverb, Tremolo i Volume a także przełączniki EQ Flat/Deep, Eco On/Off oraz Impedance 4/8/16. W zależności od wyboru impedancji wzmacniacz dostarcza mocy 50 Wat (przy 4 Ohm), 25 Wat (8 Ohm) i 12,5 Wat (16 Ohm).

Ponadto Mini SuperBeetle posiada gniazdo wejściowe, dwa wyjścia głośnikowe pozwalające podłączyć go do szerokiego wyboru innych kolumn oraz gniazdo słuchawkowe ułatwiające ćwiczenie i nagrywanie. Głowa Voxa została również uzbrojona w efekty NuTube driven tremolo i cyfrowy pogłos symulujący reverb sprężynowy. Dołączona do kompletu kolumna z otwartą obudową posiada jeden głośnik Celestion Custom 10".

Warto również wspomnieć, że w ofercie VOX znajduje się także wprowadzona w tym roku wersja wzmacniacza przeznaczonego dla basistów - Mini SuperBeetle Bass.

 

https://www.voxamps.com