Nowy wzmacniacz VOX AC30S1

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VOX
Nowy wzmacniacz VOX AC30S1

Wzmacniacz VOX AC30 był integralną częścią muzyki rockowej począwszy od lat '60. VOX AC30S1 to nowa, kolejna odsłona tej legendarnej konstrukcji.

Obchodzący w tym roku 60 urodziny model VOX AC30 to jeden z najpopularniejszych wzmacniaczy na świecie, którego brzmienie słychać na niezliczonej ilości albumów. Na targach Summer NAMM 2018 VOX zaprezentował kolejną wersję swojego słynnego urządzenia - AC30 OneTwelve (AC30S1).

Wzmacniacz AC30S1, którego premierze towarzyszy hasło 'Jeden kanał. Jeden głośnik. Jeden cel' ma zapewnić sto procent wrażeń z obcowania z klasycznym AC30, ale w bardziej oszczędny i zdecydowanie prostszy sposób. Jednokanałowy design AC30S1 oparty jest na kanale Top Boost oryginalnego AC30, który dostarczając szerokiej palety tonów, począwszy od harmonicznych cleanów skończywszy na tłustym przesterze, stał się źródłem wielu najsłynniejszych riffów w historii rocka.

W pełni lampowy, 30 watowy VOX AC30 OneTwelve pracuje na dwóch lampach przedwzmacniacza 12AX7 i czterech końcówki mocy EL84 i wyposażony jest w pojedynczy 12" głośnik Celestion VX12 o impedancji 16 ohm, opracowany specjalnie w myślą o AC30S1. Wzorowany na kanale Top Boost panel kontrolny zawiera regulatory Gain, Bass, Treble, Reverb i Volume. Wzmacniacz posiada na pokładzie również cyfrowy reverb, który symuluje klasyczny pogłos sprężynowy, pętlę efektów umożliwiającą podłączenie do AC30S1 ulubionych efektów gitarowych oraz wyjście głośnikowe w celu podłączenia innej, zewnętrznej kolumny.

VOX AC30S1 to również lżejsza i bardziej kompaktowa konstrukcja, czyniąca go łatwiejszym w transporcie. Przy wymiarach (W x D x H) 658 mm x 265 mm x 550 mm, wzmacniacz waży 24,5 kg.

 

https://www.voxamps.com
www.megamusic.pl