Nowe modele Framus The Blank T

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Nowe modele Framus The Blank T

Seria gitar Framus The Blank T powiększyła się w 2018 roku o dwa nowe modele w eleganckich wykończeniach, które zostaną zaprezentowane na nadchodzących targach NAMM 2018.

Dzięki wykorzystanym gatunkom drewna - mahoniu pomele i jesionu europejskiego - nowe modele wyróżniają się kolorystycznie spośród utrzymanych dotychczas w szarej stylistyce pozostałych modeli z serii The Blank T. Gitary wyposażono w złoty hardware i pokryto specjalnym przeźroczystym lakierem o wysokim połysku.

Na pokładzie nowych instrumentów znalazły się 22 progi extra high jumbo z nowego srebra, markery z abalonu w kształcie kropek, iluminujące markety boczne, blokowane klucze Graph Tech Ratio z drewnianymi główkami, siodełko Graph Tech Black Tusq o szerokości 43 mm, mostek Framus T-style i straplocki Warwick.

Na układ elektroniczny złożyły się przetworniki Seymour Duncan Quarter Pound STR-3 pod gryfem i Quarter Pound STL-3 przy mostku, regulatory Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik Framus. Gitary posiadają menzurę 25,5" (648 mm) a promień podstrunnicy wynosi 12" (305 mm).

Pierwsza z gitar o numerze seryjnym The Blank T #17-3698 posiada korpus z mahoniu z topem a także dopasowaną główką z mahoniu pomele. Przykręcany gryf i podstrunnicę wykonano z mahoniu wzorzystego.

Drugi model, The Blank T #17-3699 wyposażono w korpus z jesionu bagiennego i top oraz dopasowaną główkę z jesionu europejskiego. Do budowy przykręcanego gryfu i podstrunnicy użyto klonu płomienistego.

http://www.framus.de/en/
www.w-distribution.de