Devin Townsend o nowym modelu Framus Blank

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Devin Townsend o nowym modelu Framus Blank

W nowym video zaprezentowanym przez firmę Framus, Devin Townsend opowiedział o swoim najnowszym modelu Blank.

Gitara prezentowana na filmie przez Devina Townsenda jest spersonalizowaną wersją nowego modelu Framus Blank T. "Potrzebowałem gitary z podstawowym brzmieniem Telecastera, ale w innym kształcie" - mówi Devin, który znalazł zastosowanie nowego instrumentu w swoim projekcie Casualties Of Cool. Muzyk potrzebował w nim brzmienia pickupów innego niż w Devin Townsend Project. "Używam tej gitary przede wszystkim do czystych barw. Przez wiele lat posługiwałem się w tym celu gitarami Fendera, ale ten model, powstały dzięki współpracy z Framusem, rozwiązuje wszelkie moje problemy."

Czystego brzmienia należącego do Townsenda Framusa Blank T można posłuchać również na video z sesji Casualties Of Cool nagranej dla Dunlopa:

Standardowy Framus Blank T posiada płaski korpus wykonany z dwóch kawałków czerwonej olchy, przykręcany gryf i podstrunnicę z klonu płomienistego a także główkę Framus Black Fiber. Na podstrunnicy o promieniu 305 mm (12"), znalazły się 22 progi extra high jumbo z zaokrąglonymi brzegami, wykonane z nowego srebra oraz znaczniki pozycji w kształcie kropek. Gitara posiada również drugi zestaw iluminacyjnych markerów. Menzura Blank T wynosi 25,5" (648 mm).

Instrument napędzają przetworniki Seymour Duncan typu single-coil - Quarter Pound STR-3 pod gryfem i Quarter Pound STL-3 przy mostku, regulatory Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik. Gitarę wyposażono również w blokowane klucze Graph Tech z drewnianymi główkami, siodełko Graph Tech Black Tusq oraz mostek Framus T-style.

Blank T posiada transparentne, satynowe wykończenie Stonebleached Grey albo Natural Oil lub też Coloured Transparent w wersji satyna lub wysoki połysk.

Framus Blank T w wykończeniu Stonebleached Grey Transparent Satin

Framus Blank T w wykończeniu White Transparent i odwrotnym układem przełącznika i regulatorów

Framus Blank T w wykończeniu Stonebleached White Transparent Satin, dopasowaną główką z czerwonej olchy i markerami Framus Snowflake

http://warwick.de/en/Framus