Nowy Framus Larsa Johanssona

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Nowy Framus Larsa Johanssona

Arsenał gitarzysty Candlemass, Larsa Johanssona powiększył się o nowy, przygotowany specjalnie dla niego model firmy Framus.

Endorserami Framusa są obydwaj gitarzyści kultowej szwedzkiej formacji Candlemass - Lars "Lasse" Johansson i Mats "Mappe" Björkman. Lars Johansson kojarzony był wcześniej z modelem Framus WH 1 Signature o bardzo metalowym profilu w kształcie strzałki. Nowa, przygotowanego dla niego przez Framusa gitara to nieco bardziej stonowany model Phil XG Signature w eleganckim wykończeniu Custom Black Rose High Polish.


Phil XG Signature to oczywiście gitara leworęczna o gibsonowskiej menzurze 24,75" i konstrukcji neckthough. Jej korpus i gryf wykonano z mahoniu, a podstrunnicę z cętkowanego hebanu. Na podstrunnicy o promieniu 12" znalazły się 24 ekstra wysokie progi o zaokrąglonych krawędziach wykonane z nowego srebra, czyli stopu mosiądzu o wysokiej zawartości niklu. Ponadto podstrunnicę zdobią znaczniki pozycji w kształcie czaszek charakterystycznych dla Candlemass. Dodatkowo instrument posiada fluorescencyjne markery boczne.

Gitara wyposażona jest w trembuckera Seymour Duncan TB6 i regulator Volume/ Toggle Switch / Tone. Trzypozycyjny przełącznik Toggle Switch pozwala na wybranie układu połączeń szeregowych (series), równoległych (parallel) oraz single coil.

Ponadto Phil XG Signature ma na pokładzie blokowane siodełko i oryginalny mostek tremolo Floyd Rose oraz blokowane klucze Graph Tech Ratio. Instrument posiada customowe wykończenie Black Rose o wysokim połysku i chromowany osprzęt.

http://www.warwick.de/en