Nowy Framus Devin Townsend Stormbender

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Nowy Framus Devin Townsend Stormbender

Jedną z nowości firmy Framus jest kolejna sygnatura Devina Townsenda - Stormbender wypuszczona w ramach linii Pro Series Teambuilt.

Framus Devin Townsend Stormbender Artist Series posiada mahoniowy korpus wraz z centralną tarczą wykonaną z klonu płomienistego AA. Klonowy, wklejany gryf wieńczy podstrunnica z hebanu tygrysiego o promieniu 12". Umieszczono na niej 22 zaokrąglone progi Extra High Jumbo z nowego srebra oraz inkrustację w kształcie okręgu (Devin Townsend Circle) przy 12 progu. Poruszanie się po gryfie ułatwiają boczne, luminescencyjne markery. Zastosowano wykończenie Nirvana Black Transparent na wysoki połysk wraz z czarnym osprzętem. Menzura wynosi 25,5" (648 mm).

Na pokładzie instrumentu umieszczono mostek Evertune, siodełko Graph Tech Black Tusq, blokowane klucze Graph Tech Ratio z drewnianymi główkami oraz sygnowane przez Devina pickupy Fishman Transendence sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Volume i Tone z funkcją push-pull. Cena gitary wynosi 3529,30 EUR.

Na specjalne zamówienie w ofercie Framusa znalazła się również inna, customowa wersja Stormbendera (Devin Townsend Signature #17-3726) wyposażona m.in. w klonowy top z centralną tarczą z włókna węglowego, światła LED w postaci logo Framus na główce oraz okręgi na podstrunnicy i trójkąta na tarczy korpusu, klucze Grover Rotomatics i 2 przełączniki pickupów. Gitara dostępna jest w wykończeniu Solid Black Satin (skrzydał korpusu), Transparent High Polish (środkowa część korpusu) i Solid Anthracite High Polish (tył) z hardware w wersji czarna satyna. Customowe opcje to m.in. inne klucze i pokrętła, drewno gryfu i korpusu, wykończenie czy diody LED.

http://www.framus.de