Nowa strona internetowa Framus Vintage

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Nowa strona internetowa Framus Vintage

Firma Framus uruchomiła nową stronę w całości poświęconą historycznym instrumentom (w tym oczywiście gitarom) tej niemieckiej marki, która rozpoczęła działalność 75 lat temu.

Jak zachęca producent: "Od teraz wszyscy odwiedzający stronę Framus Vintage, odbędą piękną podróż w czasie. Historia niemieckich i zagranicznych gwiazd estrady oraz ich instrumentów Framus uchwycona została na przełomie dekad i różnych gatunków muzyki. Lista artystów zaczyna się na A jak Adamo, a kończy na Z jak Zoot Money".

Na stronie Framus Vintage znajdziemy, każdy detal historii marki Framus, a także szczegółowe informacje dotyczące wyprodukowanych przez firmę instrumentów, od lat '50 czy '60, aż po lata '70. Co więcej, każdy może wspomóc tworzenie zawartości strony i jej rosnącego archiwum. Specjalne forum pozwala na wymianę informacji, a dedykowany portal handlowy ułatwi nawiązanie kontaktu z osobami zainteresowanymi tymi instrumentami – co więcej, każdy użytkownik może wgrać zdjęcia swoich własnych instrumentów Framus, rozwijając cały czas rosnącą galerię.

Na stronie znalazły się informacje o gitarach (solidbody, thinline, archtop, classic, folk/western i wander), basach (w tym akustycznych i kontrabasów), a także innych instrumentach strunowych - gitara hawajska, pedal steel, banjo, mandolina, ukulele, cytra, dulcimer, skrzypce, a nawet perkusji i wzmacniaczach.

Framus Vintage oferuje wiele do odkrycia: stare katalogi, listy części zamiennych, książki, specjalne promocje, materiały wideo, opisy, portrety artystów, reedycje instrumentów, datowanie starych modeli, czy wszelkie informacje dotyczące Muzeum Framus w Markneukirchen.

Założona przez Freda Wilfera firma Framus (“Franconian Musical Instruments Manufacture Fred Wilfer”) rozpoczęła działalność 1 stycznia 1946 roku w bawarskim mieście Erlangen, dając pracę lutnikom wysiedlonym z sudeckiej miejscowości Schoenbach. Wkrótce firma przeniosła się do Baiersdorf, a w 1954 roku zatrudniała już 170 pracowników produkujących 2000 instrumentów miesięcznie. Dziesięć lat później firma była największym producentem gitar w Europie budując kolejną fabrykę w Pretzfeld. Framus był jednym z liderów nawiązywania relacji z artystami, a po instrumenty marki sięgali m.in. Elvis Presley, John Lennon, George Harrison, Bill Wyman, Jaco Pastorius, Charlie Mingus, Jim Hall, Bill Lawrence, Peter Kraus czy Jan Akkerman. Po bankructwie w 1975 roku, wywołanym zmianami na rynku instrumentów i rosnącą konkurencją firm z Japonii, marka wróciła do życia w 1995 roku wskrzeszona przez firmę Warwick.

Strona dostępna jest pod adresem: https://www.framus-vintage.de/

www.warwick.de
www.w-distribution.de