Nowe akustyki Framus Legacy - w pełni lite modele Nashville Dreadnought

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Nowe akustyki Framus Legacy - w pełni lite modele Nashville Dreadnought

Seria gitar akustycznych Framus Legacy poszerzyła się również w segmencie Dreadnought - nowe high-endowe modele FD 28 Nashville EQ i FD 28 Nashville Cutaway EQ, wykonane z wyselekcjonowanego, litego drewna, będą inspirować ambitnych gitarzystów na całym świecie.

Seria Nashville poszerza bogatą linię akustycznych gitar Framus, składającą się aktualnie z następujących instrumentów: Dreadnought (w tym nowe modele Nashville), Folk, Parlor, Grand Auditorium, Jumbo, Concert, Modele Artist. Dostępne są modele z cutawayem lub bez, wyposażone w przystawkę i preamp lub bez elektroniki, w wersji 6- i 12-strunowej.

 

Płyta wierzchnia gitary Framus FD 28 Nashville jest wykonana z litego świerku Sitka AA, a tył i boki - z wschodnioindyjskiego palisandru. Satynowo wykończony, mahoniowy gryf o profilu C wieńczy podstrunnica z hebanu tygrysiego (radius: 16", 21 polerowanych progów medium, siodełko Tusq). Mostek także wykonano z hebanu tygrysiego i zamocowano na nim kompensowany podstawek Tusq.

 

Główka powstała z forniru palisandru wschodnioindyjskiego. Widnieje na niej logo Framus oraz inkrustacje z macicy perłowej. Zamontowano tu otwarte klucze Vintage Grover Gold w złotym kolorze (ratio 18:1). Te wysokiej klasy instrumenty są wyposażone w preampy Fishman Prefix Plus T i struny Cleartone Acoustic 012 - 053

 

Gitary są dostępne w wykończeniach: Vintage Transparent Satin Natural Tinted, Vintage Transparent High Polish Natural Tinted oraz Vintage Dark Sunburst Transparent High Polish.

 

Do każdego instrumentu dołączany jest oddzielny, czarny pickguard. Dostępne są też pozostałe warianty pickguardu - kremowy, z materiału tortoise i przezroczysty. Wszystkie instrumenty z serii Framus Legacy są wykonywane w Chinach. Sugerowane ceny detaliczne gitar akustycznych Framus Legacy Nashville różnią się w zależności od wersji i wariantu wykończenia, i wynoszą, od 6211,21 PLN do 6987,68 PLN.

 

Poniżej prezentacja wcześniejszego modelu Dreadnought Framus FD 28 z serii Legacy w wykonaniu Phila X:

 

 

 

 

www.framus.de

www.w-distribution.de