Fender EOB Sustainer Stratocaster

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender EOB Sustainer Stratocaster

Do oferty Fendera dołączyła zaprezentowana wcześniej na letnich targach NAMM, sygnowana gitara EOB Sustainer Stratocaster, przygotowana we współpracy z gitarzystą Radiohead, Edem O'Brien'em i wyposażona w układ z pickupem Fernandes Sustainer.

O’Brien w 2016 i 2017 roku testował model EOB Sustainer Stratocaster na światowej trasie koncertowej ‘Moon Shaped Pool’ Radiohead. Gitarę i jej możliwości można usłyszeć chociażby w takich utworach jak Kid A, Idioteque, Weird Fishes/Arpeggi, Ful Stop, 15 Step, Pyramid Song, All I Need, The Gloaming czy Burn the Witch. Co ważniejsze wszechstronność instrumentu pozwala muzykowi na błyskawiczne przełączanie się pomiędzy eksperymentalnymi barwami i bardziej tradycyjnym brzmieniem w tych utworach bez potrzeby zmiany gitar w trakcie koncertów.

EOB Stratocaster oferuje szeroką paletę brzmieniową dzięki połączeniu trzech klasowych pickupów: mini-humbuckera Seymour Duncan JB Jr. przy mostku, singla Fender Texas Special w pozycji środkowej oraz pickupu Fernandes Sustainer Driver przy gryfie. Sustainer pozwala na uzyskanie niemal nieskończonego wybrzmienia dźwięków granych na jednej lub kilku strunach oraz uzyskanie tłustych tekstur barwowych. Pickup obsługiwany jest potencjometrem nasycenia efektu, 2-pozycyjnym switchem ON/OFF oraz 3-pozycyjnym przełącznikiem do wyboru jednej z trzech opcji: Fundamental, Harmonic lub Blend. Cały układ uzupełniają klasyczne regulatory głośności i barwy.

Olchowy korpus gitary wykończony jest w kolorze Olympic White a klonowy, satynowy gryf o profilu "10/56 V" zaopatrzono w 21 progów Narrow Tall. Całość uzupełniają klucze vintage, synchronizowany mostek tremolo w stylu vintage, grawerowana płytka z tyłu z emblematem “Flower of Life" oraz siodełko z kości o długości 42 mm.

Ed jest niezwykle innowacyjnym i wpływowym gitarzystą," mówi Justin Norvell, Senior Vice President w dziale produktowym Fendera. "Obaj czuliśmy, że ważne jest by zaprezentować nowy instrument odpowiedni dla jego dokonań i kreatywności. To gitara elektryczna XXI wieku o wielu wymiarach dźwięku, pozwalająca na tworzenie bogatych tekstur i atmosferycznych warstw wspaniałego, gitarowego brzmienia. Ed przez dwa lata intensywnie pracował z nami nad tym projektem i był niezwykle pomocny w jego realizacji. Naszym wspólnym założeniem było oddanie w tym modelu jego przywiązania uwagi do detali i brzmienia. Celem Eda było stworzenie narzędzia inspiracji dla gitarzystów poszukujących nowych brzmień oraz chcących znaleźć własny głos przy pomocy tego instrumentu."