Yngwie Malmsteen zapowiada nowy album. Jest pierwszy singiel!

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Yngwie Malmsteen zapowiada nowy album. Jest pierwszy singiel!

Neoklasyczny metalowy gitarzysta Yngwie Malmsteen zapowiedział nową płytę studyjną "Parabellum"- jego pierwszą od dwóch lat, po bluesowej płycie "Blue Lightning" z 2019 roku album ujrzy swiatło dzienne już niebawem.

Ta elektryzująca informacja obiegła Internet wraz z wydaniem głównego singla "Wolves At The Door".

Chciałem, aby na tym albumie panowała radosna, spontaniczna atmosfera

- mówi szwedzki muzyk, ujawniając, że ​​w końcu nauczył się wyzwalać dźwięk z bębna przy pomocy strzału z pistoletu.

Wydany przez Mascot Label Group, "Parabellum" ma składać się z 10 utworów, w tym czterech z wokalem Malmsteena. Płyta będzie mieć swoją premierę już 23 lipca 2021 roku. Czerwone Ferrai to tylko dodatek!

Uwielbiam słuchać tego, co zrobiłem w samochodzie. Czasami śpiewam do czegoś, co miało być instrumentalne. Wtedy zdaję sobie sprawę, że ta piosenka potrzebuje wokali. Dzieje się też odwrotnie.

- wyjaśnił Malmsteen.

Obraz na okładkę został stworzony przez światowej sławy artystę wizualnego i malarza Davida Banegasa. Oryginalne dzieło sztuki zostanie zlicytowane w celu wsparcia Fundacji Dzieci April Way, która pomaga dzieciom umieszczonym w pieczy zastępczej na całym świecie.Lista utworów prezentuje się następująco:

  1. Wolves At The Door
  2. Presto Vivace in C# Minor
  3. Relentless Fury
  4. (Si Vis Pacem) Parabellum
  5. Eternal Bliss
  6. Toccata
  7. God Particle
  8. Magic Bullet
  9. (Fight) The Good Fight
  10. Sea Of Tranquility


Yngwie Malmsteen to jeden z prekursorów metalu neoklasycznego. Muzyk wywarł ogromny wpływ na styl gry wielu gitarzystów wykonujących hard rock i heavy metal w różnych jego odmianach.


Naprawdę nazywa się Lars Yngve Johann Lannerback. Urodził się 30 czerwca 1963 r. w Sztokholmie. W wieku 7 lat, po śmierci Jimiego Hendrixa i zainspirowany jego grą, rozpoczął naukę gry na gitarze. Wśród tych, którzy wywarli największy wpływ na jego styl gry sam Malmsteen wymienia zarówno muzyków rockowych, w tym głównie Ritchiego Blackmore’a (Deep Purple), Briana Maya (Queen), Steve’a Hacketta (Genesis) jak i kompozytorów i wirtuozów muzyki klasycznej – m.in. Nicolo Paganiniego i Jana Sebastiana Bacha.