Steve Vai opublikował nową wersję "For the Love of God"

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Steve Vai opublikował nową wersję "For the Love of God"

Steve Vai opublikował nową wersję teledysku do "For the Love of God". Jest to najbardziej znany utwór z płyty "Passion And Warfare". Teledysk został przetworzony i poprawiony jakościowo w stosunku do oryginalnej wersji Mike’a Meskera.

"For the Love of God" to siódma piosenka na albumie Vaia z 1990 roku, "Passion and Warfare". Utwór trwa sześć minut i zawiera szereg technik, w tym wibrata, bendingi, legato i sweeping. Vai nagrał utwór czwartego dnia dziesięciodniowego postu. Podczas wywiadu wyjaśnił:

Staram się pchać się we względnie odmienne stany świadomości. Ponieważ w tych stanach można wymyślić rzeczy, które są wyjątkowe nawet dla samego siebie.

Vai nagrał piosenkę na wczesnym prototypie 7-strunowej gitary Ibanez Universe. Ostatecznie w 1996 roku podarował gitarę Prince'owi. Na końcu piosneki slyszymy zdanie: "Walking the fine line between Pagan and Christian. (Krocząc po cienkiej linii między poganinem a chrześcijaninem)". Wypowida je David Coverdale z Whitesnake.
Numer zadebiutował w Sewilli podczas festiwalu "Leyendas de la Guitarra" (Guitar Legends) w 1991 roku. Jednym z jego najbardziej uznanych wykonań był występ z Metropole Orchestra w Holandii, który został utrwalony na albumie "Sound Theories".

"For the Love of God" zajęło 29 miejsce w ankiecie czytelników 100 największych solówek gitarowych wszechczasów magazynu Guitar World. Piosenka pojawiła się również w wielu grach wideo, takich jak "Guitar Hero III: Legends of Rock i Rock Band".