Lato w Plenerze 2021: Decapitated zagra trzy plenerowe koncerty

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-05-10
Lato w Plenerze 2021: Decapitated zagra trzy plenerowe koncerty

Założony w 1996 roku Decapitated przez lata budowali reputację jednego z międzynarodowych liderów swojego gatunku. W ciągu swojej ponad dwudziestoletniej kariery zespół wydali siedem albumów studyjnych, które są uważane za jedne z najbardziej wpływowych death- metalowych wydań XXI wieku.

Nagranie ostatniego albumu, zatytułowanego  "Anticult" (2017), okazało się niezwykle wymagającym procesem dla grupy. Zespół krzyżował różne style i dźwięki, ustawiając poprzeczkę jeszcze wyżej, flirtując z różnymi tempami, mieszając Death Metal z Grindcore, Black Metalową atmosferę z wibracjami Stoner-Rocka, dodając nowoczesne metalowe rytmiczne riffy, które nawiązują nadal do poprzednich wydawnictw. Album zadebiutował na listach Billboard ; #2 New Artists/Heatseekers, #5 Current Hard Music Albums, #8 Independent Album Charts, #13 Top Current Rock Albums, #50 Top Current Albums.


To już nie jest czysty death metal. W tej chwili muzyka Decapitated to mieszanka muzycznych pomysłów, które ciężko opisać. Połączyliśmy death metal, thrash, rock’n’roll, nawet black metal i klimatyczne elementy. Wszystko to sprawia, że ​​Decapitated jest wyjątkowy. Uwielbiam słuchać wszelkiego rodzaju metalu i wszystkich rodzajów muzyki w ogóle. Tak ciężko będzie mi teraz stworzyć album z czystym death metalem. Myślę, że byłoby to trochę nudne. Wkładamy dużo czasu i energii, aby album brzmiał tak, jak jest. Mam nadzieję, że ludzie to pokochają. Na pewno ten album nie zawiedzie starych i nowych fanów w Decapitated. Jest coś dla nich wszystkich. Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy znów będę w trasie. Chcę grać piosenki „Anticult” dla wszystkich .

 - przyznaje Vogg

Decapitated zdobył szacunek swoich muzycznych rówieśników i zyskał oddaną rzeszę fanów. Vogg, muzyczny mózg zespołu, tworzy muzykę,  która często zawiera porywające tempa, miażdżące riffy i niezapomniane gitarowe solówki – z których wszystkie usłyszeć na ostatnim wydaniu „Anticult”.

Decapitated zagra trzy koncerty w ramach Lato w Plenerze 2021


Z nadejściem lata polskie miasta wybudzą się z koncertowego marazmu i ponownie będziemy mieli okazję spotkać się pod sceną! 8 miast, najciekawsi przedstawiciele rozmaitych gatunków, a to wszystko w długie, gorące wieczory. W zeszłym roku cykl odbywał się wyłącznie w Katowicach i okazał się sporym sukcesem. Organizatorzy cyklu, agencja  Winiary Bookings obiecuje, że w tym roku formuła będzie jeszcze lepsza!.

Nie zdradzono jeszcze wszystkich gwiazd tegorocznego cyklu, ale już teraz trzeba przyznać, że cykl zapowiada się bardzo interesująco. Latem tego roku będziemy świadkami wielu świetnych koncertów. Podczas imprezy wystąpią między innymi: Lady Pank, Me and That Man, Kat and Roman Kostrzewski, Vader, Król, Illusion, Waglewski Fisz Emade, Tides From Nebula, Paluch, Myslovitz, Kękę, Żabson czy Gruzja. Jesteśmy bardzo ciekawi, czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy. Wiadomo natomiast, że Decapitated wystąpi w ramach Lata w Plenerze aż trzykrotnie.

Decapitated na trzech koncertach: daty, miejsca, bilety

  • Lato w Plenerze - Plener P23, Katowice Piątek, 27 sierpnia 2021 o 19:00
  • Lato w Plenerze - Rejs, Warszawa Sobota, 28 sierpnia 2021 o 19:00
  • Lato w Plenerze -  Nowa Rezydencja, Kraków Niedziela, 29 sierpnia 2021 o 19:00


Bilety dostępne na stronie organizatora winiarybookings.pl

Punkty sprzedaży: Biletomat, Going, Empik Bilety, Ebilet, Eventim

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów z cyklu Lato w Plenerze 2021

Koncerty