Myles Kennedy prezentuje singiel “Love Rain Down”

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Myles Kennedy prezentuje singiel “Love Rain Down”

14 maja ukaże się drugi album studyjny Mylesa Kennedy’ego. Artysta znany z Alter Bridge i zespołu Slasha nagrał płytę zainspirowaną wydarzeniami 2020 roku.

Wizytówką Mylesa Kennedy’ego jest jego głos. Artysta w swoim dorobku ma 6 albumów zajmujących czołowe miejsca na listach przebojów wydanych z Alter Bridge, 3 płyty nagrane ze Slashem and The Conspirators, 2 albumy The Mayfield Four, solowy krążek z 2018 roku “Year of the Tiger” oraz gościnne występy dla całej rzeszy gwiazd od Disturbed i Halestorm przez  Gov’t Mule, Sevendust, po  Marka Mortona i Darryla “DMC” McDanielsa. Choć Kennedy znany jest ze swojej drapieżnej barwy głosu i bluesowych inklinacji wokalnych, ma też świetny warsztat jako twórca piosenek, pełny przemyślanych wręcz kinowych aranżacji i oczywiście dynamicznych gitarowych fajerwerków, równie wybuchowych, jak jego zdumiewający zakres wokalny.

Myles Kennedy pojawił się na muzycznej scenie w 1990 roku, ale rozgłos zyskał w 1995 roku, dzięki swojemu zespołowi, The Mayfield Four. To właśnie wtedy, podczas wpólnej trasy z Creed Myles spotkał Marka Tremontiego, Briana Marshalla i Scotta Phillipsa. To spotkanie ostatecznie doprowadziło do powstania Alter Bridge. W 2008 roku dokonania artysty trafiły do muzyków Led Zeppelin, a reszta historii obrosła już legendą. Myles zaproszony został do wspólnego jammowania z Jimmym Pagem, Johnem Paulem Jonesem i Jasonem Bohnamem w ramach potencjalnego projektu, który jednak nigdy się nie zmaterializował. Kiedy w 2009 roku Slash, gitarzysta Guns N’Roses, pracował nad swoim solowym albumem, zaprosił Kennedy’ego, by ten nagrał wokale do 2 numerów na tym wydawnictwie. Ta współpraca doprowadziła do tego, że Myles został wokalistą w projekcie Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators. Myles zaśpiewał dla kultowegu Guns N’Roses, podczas ich wprowadzenia do Rock & Roll Hall Of Fame w 2012 roku, po tym jak założyciel zespołu Axl Rose, nie mógł uczestniczyć w tej uroczystości.

Ze swoimi projektami Myles pojawiał się w takich programach jak "Tonight Show; Jimmy Kimmel Live" czy "Conan", a jego muzyka wykorzystywana była na potrzeby WWE, Major League Baseball czy NASCAR, artysta wystąpił też w filmie “Rock Star”.  Rok 2018 otworzył nowy rozdział w karierze Mylesa, wtedy też ukazał się jego pierwszy album solowy "Year of the Tiger", który odniósł komercyjny sukces i zyskał przychylne recenzje krytyków muzycznych. Na nowym solowym krążku “The Ides Of March” MYLESA KENNEDY’EGO, jego talent lśni w pełnej krasie i czyni go jednym z czołowych liderów współczesnej muzyki.

Zaledwie na kilka dni przed wydaniem swojego drugiego solowego krążka Myles Kennedy prezentuje  kolejny utwór z tej płyty. Tym razem wybór padł na balladę "Love Rain Down".

Myles Kennedy - "Love Rain Down"

Piosenka "Love Rain Down" ukazuje łagodniejsze i bardziej subtelne oblicze artysty na albumie "The Ides Of March". W utworze artysta sięga do rozwiązań, do których przyzwyczaił fanów i krytyków na swoim debiutanckim solowym krążku, "Year Of The Tiger".

 

Zamów "The Ides Of March": napalmrecords.com/myleskennedy. Krążek "The Ides Of March" ukaże się 14 maja 2021, nakładem Napalm Records. Lista utworów prezentuje się następująco:

 1. Get Along
 2. A Thousand Words
 3. In Stride
 4. The Ides of March
 5. Wake Me When It's Over
 6. Love Rain Down
 7. Tell It Like It Is
 8. Moonshot
 9. Wanderlust Begins
 10. Sifting Through The Fire
 11. Worried Mind

 

Foto: Paweł Mielko / Magazyn Gitarzysta