"Royal Tea" Joe Bonamassy już w sklepach

Newsy

Szymon Kubicki

"Royal Tea" Joe Bonamassy już w sklepach

23 października ukazał się nowy studyjny album Joe Bonamassy, zatytułowany "Royal Tea".

Tytuł albumu jest nieprzypadkowy, bowiem wśród brytyjskich herosów gitary, którzy stanowili inspirację do nagrania "Royal Tea" Joe Bonamassa wymienia Jeffa Becka, Johna Mayalla oraz Erica Claptona i Cream. Co więcej, materiał został zarejestrowany w legendarnym Abbey Road Studios w Londynie.

Joe Bonamassa znany jest z podejmowania ryzyka i zapuszczania się na niezbadane terytoria (za co zresztą krytykują go bluesowi puryści), ale i tym razem gitarzysta znalazł sposób na zaskoczenie swoich fanów. Dzięki "Royal Tea" ​​Bonamassa zatacza swoiste koło. "Cała ta przygoda była dla mnie jak odhaczenie sprawy na liście rzeczy do zrobienia" - mówi. Ten album ponownie łączy 43-latka z dzieciakiem z północy stanu Nowy Jork, który pewnego dnia natknął się na najlepszą brytyjską muzykę bluesową znalezioną w winylowej kolekcji swojego ojca. Jej wpływ ukształtował go jako gracza, którym jest dzisiaj. "Miałem wtedy około dwunastu lat i to była muzyka, którą słyszałem w mojej głowie. Na zasadzie 'wchodzę w to, właśnie tym chcę się zajmować."

Dziesięć oryginalnych utworów, które wypełniły "Royal Tea" zostało napisanych wspólnie przez Joe i oraz miejscowych artystów, w tym byłego gitarzystę Whitesnake Berniego Marsdena, byłego autora tekstów piosenek Cream Pete'a Browna oraz pianistę Joolsa Hollanda. "Pisanie tej płyty w Londynie zdało egzamin - wspomina Bonamassa - ona naprawdę ma bardzo brytyjskie brzmienie. Bernie i ja doskonale się uzupełniamy i jesteśmy ulepieni z tej samej gliny". W sesjach nagraniowych wzięli udział wieloletni producent Bonamassy, Kevin Shirley oraz muzycy koncertowego zespołu gitarzysty: Anton Fig (perkusja), Michael Rhodes (bas) i Reese Wynans (klawisze).

 

 

 

 

 

Lista utworów:

When One Door Opens
Royal Tea
Why Does It Take So Long To Say Goodbye
Lookout Man
High Class Girl
A Conversation With Alice
I Didn't Think She Would Do it
Beyond The Silence
Lonely Boy
Savannah