Joe Bonamassa zapowiada nowy projekt The Sleep Eazys

Newsy
Joe Bonamassa zapowiada nowy projekt The Sleep Eazys

Joe Bonamassa powołał do życia nowy projekt i pod szyldem The Sleep Eazys wyda w kwietniu nowy, instrumentalny album.

Płyta będzie nosić tytuł "Easy To Buy, Hard To Sell" i ukaże się 10 kwietnia nakładem Provogue Records. Będzie to album różniący się od dotychczasowego repertuaru Bonamassy. Joe zagłębia się w historię country, rock'n'rolla i jazzu i składa hołd muzykom, którzy inspirowali go jako młodego gitarzystę, takim jak Hank Garland, Jimmy Bryant, Link Wray, Tony Joe White, King Curtis oraz Danny Gatton. Po solowym albumie Reese Wynansa "Sweet Release", "Easy To Buy, Hard To Sell" będzie drugim - i zgodnie z zapowiedziami nie ostatnim - krążkiem wyprodukowanym przez Bonamassę.

"Prawdę mówiąc zawsze chciałem nagrać taki album - mówi Joe Bonamassa - Będąc jeszcze bardziej szczery muszę jednak przyznać, że aż do teraz nie byłem pewny, czy jestem na niego gotowy, zarówno profesjonalnie, jak i muzycznie. Wreszcie jednak nadszedł ten moment, gdy mogę złożyć hołd mojemu mentorowi, przyjacielowi i jednemu z najwspanialszych gitarzystów wszech czasów - Danny'emu Gattonowi. Czas, który z nim spędziłem oraz wspólne jamy wpłynęły na kształt mojej gry oraz muzycznej ścieżki w stopniu większym niż w przypadku kogokolwiek innego".

W szeregach The Sleep Eazys znalazła się większość muzyków z koncertowego zespołu gitarzysty. W jego skład, poza Bonamassą, weszli: Anton Fig (perkusja), Michael Rhodes (bas), Reese Wynans (klawisze), Lee Thornburg (trąbka), Paulie Cerra (saksofon), Jade MacRae i Juanita Tippins (chórki), a także goście - Jimmy Hall (harmonijka) i ceniony multiinstrumentalista John Jorgenson. Według zapowiedzi na "Easy To Buy, Hard To Sell" usłyszymy gorącą mieszankę jazzu, bluegrassu, funka i rockabilly.

 

Lista utworów:

1. Fun House (Danny Gatton)
2. Move (Hank Garland)
3. Ace of Spades (Link Wray)
4. Ha So (Jimmy Bryant)
5. Hawaiian Eye (late 50s/early 60s TV theme)
6. Bond (On Her Majesty's Secret Service) (John Barry)
7. Polk Salad Annie (Tony Joe White)
8. Blue Nocturne (King Curtis)
9. It Was A Very Good Year (Frank Sinatra)