Fender Custom Shop Limited Edition El Mocambo Stratocaster & Telecaster

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Custom Shop Limited Edition El Mocambo Stratocaster & Telecaster

Fender Custom Shop ogłosił wprowadzenie do oferty limitowanej edycji gitar El Mocambo Stratocaster i Telecaster, które zbudowane zostały z odzyskanego drewna ze słynnego klubu nocnego w Toronto o tej samej nazwie.

Od lat 70. do 90. El Mocambo gościło najbardziej znane zespoły rockowe, soulowe, jazzowe i R&B. Od Buddy'ego Guya, Sama i Dave'a, i Charliego Mingusa aż po Jimiego Hendrixa, Blondie, Bon Jovi i Joan Jett, obiekt ten jest ściśle powiązany z historią muzyki. W El Mocambo zostały nagrane na żywo albumy takich artystów jak Cars, Stevie Ray Vaughan i Double Trouble, w tym słynny dwunocny występ Rolling Stonesów w 1977 roku (który zostanie po raz pierwszy oficjalnie wydany w maju tego roku).

Instrumenty Fender Custom Shop El Mocambo Stratocaster & Telecaster zostały wykonane przez Master Buildera Fender Custom Shop, Rona Thorna (pochodzącego z Toronto). 300-letnia, biała sosna wschodnia została wydobyta z krokwi podczas renowacji El Mocambo w 2014 roku. Każda deska została zbadana za pomocą wykrywacza metalu, aby zlokalizować, a następnie ostrożnie wydobyć gwoździe. Bardzo gęsto usłojone stare belki są lekkie i niezwykle rezonansowe, tworząc niesamowite drewno korpusu dla tych instrumentów. 

 

 

Szyjki o profilu D w stylu lat ‘59 wykonano z podpiekanego klonu kanadyjskiego quartersawn, podstrunnice o 9,5 radiusie z afrykańskiego drewna blackwood zaopatrzono w 21 progów jumbo (6100). Na pierwszym progu gitary zdobi inkrustacja inspirowana wielkim znakiem palmy ze świecącymi, neonowymi literami, zdobiącym front klubu od 1948 roku.

Na pokładzie znalazły się ręcznie nawijane przetworniki Josefina Campos, vintage’owe klucze i customowe mostki. Gitary dostarczane są w komplecie w customowych futerałach El Mocambo z paskiem, zestawem kolekcjonerskim oraz certyfikatem autentyczności. 

 

www.fendercustomshop.com
www.fender.com