Fender Custom Shop Terry Kath Telecaster

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Custom Shop Terry Kath Telecaster

Fender zaprezentował ściśle limitowany model Custom Shop LE Terry Kath Telecaster, będący wierną kopią mocno zmodyfikowanego oryginału należącego do zmarłego tragicznie w 1978 roku gitarzysty zespołu Chicago.

Fender Custom Shop Terry Kath Telecaster to wierna edycja oryginalnego, należącego do gitarzysty Telecastera, odtworzona pieczołowicie ze wszystkimi szczegółami i przeróbkami przez Master Buildera Fendera, Dennisa Galuszkę.

Fender Custom Shop Terry Kath Telecaster oparty jest na mocno zmodyfikowanym wizualnie w 1966 roku przez gitarzystę Telecasterze ‘52. Gitara posiada jesionowy korpus w postarzanym kolorze Aged Vintage White oraz klonowy gryf Tele ‘67 z 21 progami vintage i radiusem 7,25”.

Na pokładzie znalazł się mostek tremolo Fender Synchronized Stratocaster zamontowany za odciętą płytką, poprzedniego stałego mostka Tele, obejmującą singiel Custom Shop Hand-Wound '67 Single-Coil Tele. Przy gryfie znalazł się humbucker Curtis Novak Custom Terry Kath, a płytkę z układem, czyli potencjometrami i przełącznikiem odwrócono w stosunku do oryginału (przełącznik znajduje się w tylnej części).

Z tyłu korpus pokrywa w sporej części oryginalnie naklejona taśma zasłaniająca modyfikacje, w gitarze zastosowano też customowe klucze oraz trzy drzewka dociskowe strun na główce.

Fender Custom Shop LE Terry Kath Telecaster to limitowana do 50 egzemplarzy edycja, skierowana głównie do kolekcjonerów, o czym poza oryginalnym designem mówi też cena 20000 USD.

www.fender.com
http://www.fendercustomshop.com