Nowe lampowe stompboxy Blackstar Dept. 10

Newsy
Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Nowe lampowe stompboxy Blackstar Dept. 10

Blackstar zaprezentował nową serię najbardziej zaawansowanych stompboxów lampowych na świecie, Dept. 10, w skład której wchodzą trzy efekty odpowiadające za podbicie i przesterowanie gitarowego sygnału – dwukanałowe Dept. 10 Dual Drive i Dual Distortion oraz Dept. 10 Boost.

Wszystkie stompboxy Dept. 10 wykorzystują lampę ECC83, pracującą przy napięciu wewnętrznym ponad 200V, zapewniającą organiczne brzmienie, charakter i dynamikę. Wszystkie stompboxy Dept. 10 zasilane są przez standardowy zasilacz 9V (w zestawie).

Blackstar Dept. 10 Dual Drive i Dept. 10 Dual Distortion posiadają dwa przełączalne z poziomu stopy kanały, z których każdy udostępnia po dwa tryby – Clean i Crunch w kanale 1 oraz Crunch/OD (Dual Drive) i OD1/OD2 (Dual Distortion) na kanale 2. Do dyspozycji jest niezależna regulacja GAIN i LEVEL oraz wspólna korekcja BASS, MIDDLE, TREBLE poszerzona o autorską, płynną zmianę charakteru ISF (od brytyjskiej do amerykańskiej).

Oba efekty mogą pracować jako interfejsy audio USB i dzięki darmowemu oprogramowaniu oraz opcji Cab Rig pozwalają na wykorzystanie (zarówno przy nagrywaniu jak i live dzięki dedykowanemu wyjściu) symulatora głośników DSP nowej generacji, który odtwarza brzmienie i wrażenie omikrofonowanej kolumny gitarowej z niesamowitą szczegółowością. Do dyspozycji jest też wbudowana pętla efektów oraz wyjście XLR D.I. do wpięcia prosto w mikser.

Trzeci z efektów, Dept. 10 Boost to najwyższej klasy podłogowe podbicie sygnału. Łącząc stopień wzmocnienia klasy A oraz naturalnie brzmiący pasywny, dwuzakresowy korektor EQ James-Baxandall, ten wiodący w swojej klasie podłogowy booster jest jak dodanie dwóch lampowych stopni podbicia do wzmacniacza.

www.blackstaramps.com
www.sound-service.eu