British Lion w Warszawie. Nowy termin koncertu

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-10-14
British Lion w Warszawie. Nowy termin koncertu

Dla Steve'a Harrisa odskocznią od wielkich stadionów i ogromnych hal, w których gra z Iron Maiden, oprócz futbolowej pasji od 2012 roku jest heavymetalowy zespół British Lion.


Towarzyszą mu w tym przedsięwzięciu niezmiennie bębniarz Simon Dawson, gitarzyści Grahame Leslie i David Hawkins i wokalista Richard Taylor.  

Brytyjski Lew podobnie do Żelaznej Dziewicy ryczy na klasycznie heavymetalową nutę, której brzmieniowy kształt jest dziełem Steve'a. W 2012 roku ukazał się imienny, debiutancki materiał, który grupa promowała również w Polsce. Harris zachowywał się podczas klubowej trasy, jakby dopiero co zaczął karierę, a nie był jedną z największych legend heavy metalu. Spotykał się z fanami, strzelał sobie z nimi fotki, podpisywał gadżety.  

Potem czas Steve'a zajmowała przede wszystkim praca z Iron Maiden w studiu i na trasach koncertowych, ale w wolnych chwilach powstawał materiał na drugą płytę "The Burning" (2020) zapowiadaną przez single "Spit Fire" i "Lightning".

British Lion w Warszawie. Nowy termin koncertu

British Lion zagra 23 lipca 2022 roku w warszawskim klubie Progresja. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Prócz tego dostępna będzie nowa pula biletów w cenie 99-120 PLN.

Koncerty

British Lion - Warszawa