ZOOM B6 - nowy multiefekt dla basistów

Newsy

Krzysztof Inglik

Pozostałe artykuły marki ZOOM
ZOOM B6 - nowy multiefekt dla basistów

Japoński Zoom zaprezentował multiefekt podłogowy przeznaczony tym razem dla basistów – Zoom B6, będący basowa wersją tegorocznego, gitarowego procesora G6.

Zoom B6 to bardzo dobrze przemyślany podłogowy system dal basistów, w kompaktowej obudowie oferujący bardzo szerokie możliwości kształtowania barwy oraz wysoką, sceniczną funkcjonalność. Do dyspozycji jest tu aż 9 przełączników nożnych – miejsce pedału ekspresji z gitarowego G6 zastąpiły 3 dodatkowe przyciski. Znany już, kolorowy dotykowy wyświetlacz 4,3 cala w połączeniu z czterema pokrętłami znacznie ułatwia obsługę i zapewnia szybki dostęp do wielu funkcji.

Procesor oferuje ponad 100 efektów, obejmujących symulacje wzmacniaczy i kolumn głośnikowych, z możliwością jednoczesnego użycia w 6 bloków efektów plus moduł wzmacniacza i kolumny, jest też opcja wgrywania do pamięci własnych IR-ów. Pokładowy looper dzięki możliwości wykorzystania karty SD oferuje aż do 2-godzin nagrywania, dostępnych jest też 68 paternów perkusyjnych.

Ustawienia można zapisywać w presetach w pamięci urządzenia, dzięki dedykowanej aplikacji i połączeniu przez USB barwy możemy edytować i zapisywać na komputerze. Podobnie jak G6, Zoom G6 może działać jako wysokiej jakości interfejs audio do bezpośredniego nagrywania, oferuje też po zakupie modułu Bluetooh bezprzewodowe sterowanie z poziomu smartfona lub tabletu.

Zoom B6 wyposażony został w dwa niezależne wejścia o różnej czułości dla pracy z basem elektrycznym oraz akustycznym, pomiędzy którymi można przełączać się z poziomu stopy, na wyjściu dostępne są też symulacje czterech DI-boxów, dwóch o charakterystyce lampowej i dwóch tranzystorowej. Całość dopełniają wyjście słuchawkowe, wejście AUX oraz gniazda pętli efektów.

www.zoomcorp.com

www.sound-service.eu