Epiphone B.B. King Lucille

Newsy

Krzysztof Inglik

Epiphone B.B. King Lucille

Fani Króla Bluesa z pewnością znają ‘Lucille’ - gitara ta jest równie rozpoznawalna co sam BB. Teraz firma Epiphone stworzyła wersję tej sygnatury, która nie urwie kieszeni...

Model Epiphone B.B. King Lucille inspirowany jest różnymi Gibsonami ES, na których Mistrz grał przez te wszystkie lata, a które niezmiennie nazywał: Lucille.

Najważniejsze cechy tej gitary to osprzęt w ulubionym kolorze BB Kinga (złotym), klucze Grover Rotomatic, siodełko Graph Tech, hebanowa podstrunnica z perłowymi markerami i mosiężna zaślepka otworu do regulacji gryfu z wygrawerowanym nazwiskiem Artysty.

Mostek TP-6 ma sześć mikrostroików, które pozwalają precyzyjnie wystroić instrument. Korpus to konstrukcja semi-hollow z centralnym blokiem z klonu. Brak tradycyjnych otworów rezonansowych w kształcie litery ‘f’ ma - według zaleceń B. B. Kinga - zapobiegać sprzężeniom zwrotnym na scenie.

Za dźwięk odpowiada para humbuckerów Alnico Classic PRO podpiętych do potów CTS, z których sygnał wyprowadzić można wyjściem mono lub stereo. Charakterystycznym elementem elektroniki Epiphone B.B. King Lucille jest 6-pozycyjny przełącznik Varitone, który daje dodatkowe opcje brzmieniowe. W komplecie znajduje się futerał EpiLite.

www.epiphone.com