12 strunowy bas Douga Pinnicka od Schectera

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
12 strunowy bas Douga Pinnicka od Schectera

Schecter prezentuje nowy model basu sygnowanego przez Douga Pinnicka. Tym razem jest nim dwunastostrunowy dUg Pinnick DP-12.

Fani Douga Pinnicka i jego działalności w King's X, KXM, czy innych projektach, z pewnością kojarzą jego customowy, dwunastostrunowy model basu przygotowany przez firmę Yamaha. Pinnick sięgał również po dwunastki z logo Hamer i Waterstone. Po nawiązaniu współpracy z Schecterem, Pinnick ma już w swoim arsenale sygnowany bas tej firmy, czterostrunowy Baron-H, a teraz przyszedł czas na reinterpretację modelu o trzykrotnie większej ilości strun. Najnowszy Schecter dUg Pinnick DP-12, który właśnie trafił do oferty amerykańskiego producenta, jest wizualnie bardzo zbliżony do instrumentu Yamahay i oferowany jest w wersji dla graczy prawo jak i leworęcznych (DP-12 LH), co oczywiste z uwagi na leworęczność Douga Pinnicka.

Schecter dUg Pinnick DP-12

Schecter dUg Pinnick DP-12 LH

dUg Pinnick DP-12 posiada mahoniowy korpus oraz przykręcany gryf wykonany z trzech kawałków klonu i wzmocniony grafitowymi prętami. Gryf cechuje się profilem Thin "C", a jego dolna część, zachodząca na korpus, została charakterystycznie wyprofilowana. Hebanowa podstrunnica o promieniu 16” (406 mm) mieści 22 progi extra jumbo, markery w postaci kropek z pearloidu, a także inkrustację 'dUg' przy 12 progu, wykonaną z tego samego materiału. Nie zabrakło również świecących w ciemnościach bocznych znaczników pozycji Luminlay. Menzura instrumentu wynosi 34” (863 mm), a szerokość grafitowego siodełka 52 mm. Jednolitemu wykończeniu Satin Black towarzyszy chromowany osprzęt.

Bas został wyposażony w ośmiosiodełkowy mostek Schecter Diamond Custom Bass oraz klucze Grover. Podobnie jak w przypadku większości dwunastostrunowych basów, dUg Pinnick DP-12 liczy cztery potrójne szeregi strun, a główka mieści cztery zestawy kluczy - jeden większy i dwa mniejsze. Zamocowany fabrycznie komplet obejmuje struny Ernie Ball .050, .050, .095 / .040, .040, .070 /.030, .030, .060 / .018, .018, .040.

Na pokładzie zamocowano dzielony pickup Seymour Duncan Pro Active APB-1, a w przeciwieństwie do jednopokrętłowej kontroli Yamahy, regulatory DP-12 obejmują trzy pokrętła - Volume oraz Treble i Bass, aktywnej dwupasmowej korekcji Seymour Duncan STC-2S-BO.

https://www.schecterguitars.com/