Nowa seria Schecter Omen Elite

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Nowa seria Schecter Omen Elite

Omen, jedna z najpopularniejszych i najprzystępniejszych cenowo linii Schectera nabrała nowego, eleganckiego sznytu dzięki premierowej odsłonie Elite.

Omen Elite, stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty Schecter Omen i przynosi między innymi pięknie się prezentujące, wypukłe, węzełkowate topy z topoli (poplar burl) oraz nowe przetworniki. W skład serii weszły trzy modele - sześcio i siedmiostrunowa wersja z mostkiem hardtail (Omen Elite-6 i Omen Elite-7) oraz opcja z mostkiem Floyd Rose (Omen Elite-6 FR). Każdy z instrumentów dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych, które obejmują również fornir główki - Black Cherry Burst, See-Thru Blue Burst i Charcoal, najbardziej oddający ozdobną fakturę drewna.

Omen Elite-6 Black Cherry Burst

Omen Elite-6 FR See-Thru Blue Burst

Omen Elite-7 Charcoal

Gitary posiadają mahoniowy korpus oraz przykręcany, klonowy gryf. W przeciwieństwie do topów wykończonych na wysoki połysk, boki i tył korpusu oraz tylna część gryfu charakteryzują się eleganckim, satynowym wykończeniem. Efekt wizualny podkreśla również czarny binding topu, podstrunnicy i główki, a także świetnie dopasowane kreski markerów, wykonane z pearloidu. Gryf charakteryzuje się profilem Thin "C" i wieńczy go palisandrowa podstrunnica, na której nabito 24 progi extra jumbo. Promień podstrunnicy wynosi 14" (355 mm), a menzura 25,5” (648 mm), a w przypadku modelu Omen Elite-7, odpowiednio, 16” (406 mm) i 26,5” (673 mm).

Satynowe wykończenie tylnej części korpusu i gryfu. Na górze: wersje z mostkiem Hardtail, na dole: z mostkiem Floyd Rose

Gitary Omen Elite uzbrojono w nowe, agresywne przetworniki Schecter Diamond Heretic, oparte na znanych pickupach Schecter Apocalypse, których trójpolowa konstrukcja wykorzystuje dwa magnesy Ceramic-8 rozdzielone magnesem Alnico-V. Przekłada się to na wysoki poziom wyjściowy oraz bardzo agresywne, ale i zbalansowane brzmienie, w którym niskie stroje brzmią tak samo wyraziście, jak góra. Za kontrolę odpowiadają pojedyncze potencjometry barwy i głośności oraz pięciopozycyjny przełącznik, zapewniający duży wybór brzmień. Poszczególne pozycje to: 1 - humbucker mostkowy; 2 - single coil mostek + gryf; 3 - humbuckery mostek + gryf; 4 - humbucker gryfowy w układzie równoległym; 5 - humbucker gryfowy w układzie szeregowym.

Na osprzęt, utrzymany w czarnym kolorze, składają się klucze Schectera oraz - w zależności od modelu - mostek Schecter Custom Hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus plus siodełko Graph Tech XL Black Tusq lub mostek Floyd Rose Special 'Hot Rod' Locking Tremolo, opracowany specjalnie dla Schectera i wykonany częściowo ze stali nierdzewnej, z siodełkiem Floyd Rose Special.

 

https://www.schecterguitars.com/