Schecter Paul Wiley Noir gitarzysty Marilyna Mansona

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter Paul Wiley Noir gitarzysty Marilyna Mansona

Znany z gry w zespole Marilyna Mansona, gitarzysta Paul Wiley oraz firma Schecter zaprezentowali sygnowany model o jedynie słusznej nazwie - Noir.

Paul Wiley dołączył do grona artystów marki Schecter kilka lat temu i od tego czasu używał wielu customizowanych gitar tej marki. Teraz do rąk fanów Wileya i Marilyna Mansona trafia fabryczny, sygnowany model artysty. Schecter Paul Wiley Noir wchodzi w skład Diamond Series, nawiązuje kształtem do klasycznego Gibsona Firebirda i oferowany jest w kolorze Satin Carbon Grey z czarnym pickguardem i osprzętem w wersji Black Chrome. Nazwa modelu Noir znalazła się na główce, a na osłonie przetwornika zostało wygrawerowane logo Wileya.

Instrument posiada mahoniowy korpus oraz wklejany gryf z idealnym dostępem do wszystkich progów podstrunnicy. Gryf o profilu Thin C zbudowano z trzech kawałków mahoniu i wzmocniono grafitowymi prętami. Hebanowa podstrunnica mieści 22 progi extra jumbo ze stali nierdzewnej oraz markery w postaci prostokątnych ramek wykonanych z pearloidu. Nie mogło zabraknąć również bocznych znaczników pozycji Luminlay Glow in the Dark. Promień podstrunnicy wynosi 14” (355 mm), a menzura gitary 24,75” (628 mm).

Układ elektroniczny obejmuje pojedynczy, mostkowy humbucker Schecter USA Pasadena Plus, potencjometr Volume oraz przełącznik Kill Switch. Na pokładzie instrumentu znalazł się mostek TonePros T3BT TOM ze strunociągiem T1Z, klucze Grover Rotomatic o przełożeniu 18:1 oraz siodełko Graph Tech XL Black Tusq o szerokości 42 mm.

https://www.schecterguitars.com/