Schecter prezentuje nową sygnaturę Nikki Stringfield

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter prezentuje nową sygnaturę Nikki Stringfield

Gitarzystka zespołu The Iron Maidens, Nikki Stringfield może pochwalić się nowym sygnowanym modelem marki Schecter.

Nowa sygnatura Schecter Nikki Stringfield A-6 FR S ponownie wykorzystuje kształt A-6 i wyposażona jest w mostek Floyd Rose oraz gryfowy przetwornik Sustainiac. W porównaniu do wcześniejszego modelu różni się wykończeniem - tym razem jest to kolor nazwany Maiden Mist - a także kilkoma szczegółami, w tym budową gryfu, nieco zmienionym wzorem zdobienia podstrunnicy oraz pickupem przy mostku.

Instrument posiada korpus z jesionu bagiennego, który wieńczy top z klonu wzorzystego. Wklejany i wzmocniony prętami z włókna węglowego gryf został wykonany z trzech kawałków klonu rozdzielonych dwoma paskami amarantu. Ultracienki profil C gryfu sprzyja szybkiej grze a hebanowa podstrunnica przyciąga wzrok bogatym zdobieniem - wzorem Vine of Life z abalonu oraz czaszką Hell's Gate z masy perłowej. Podstrunnica charakteryzuje się zmiennym promieniem 12”-16”, 24 progami extra jumbo oraz bocznymi znacznikami pozycji Luminlay Glow In The Dark. Sygnatura Nikki znalazła się na tylnej części dopasowanej kolorystycznie główki. Dodatkowym elementem podnoszącym wartość wizualną jest wielowarstwowy binding z włókna węglowego.

W gitarze zamontowano przetworniki Schecter USA NS-1 przy mostku oraz Sustainiac przy gryfie. System Sustainiac wykorzystuje pole magnetyczne do pobudzenia wibracji strun, a w rezultacie uzyskania naturalnego, niekończącego się wybrzmienia dźwięku. Przy nieaktywowanym układzie Sustainiac działa jako klasyczny pickup. Przetworniki sterowane są standardowo 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczymi potencjometrami Volume i Tone. Sustainiac aktywowany jest dwupozycyjnym przełącznikiem On/Off, a do dyspozycji jest jeszcze drugi trójpozycyjny mini-switch, który w skrajnych położeniach Harmonic i Fundamental wpływa odpowiednio na wybrzmiewanie harmonicznych i podstawowego dźwięku, a w środkowej pozycji (Mix) łączy obie opcje.

Osprzęt Schectera Nikki Stringfield A-6 FR S obejmuje ponadto klucze Grover Rotomatic o przełożeniu 18:1 oraz mostek i siodełko Floyd Rose 1500 Series.

 

https://www.schecterguitars.com/

Zdjęcie: Jack Lue