Chapman Guitars: nowe, sygnowane modele Rabea Massaada

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHAPMAN
Chapman Guitars: nowe, sygnowane modele Rabea Massaada

Linia Signature Series marki Chapman Guitars powiększyła się aż o cztery nowe modele sygnowane przez Rabea Massaada.

Zaprezentowane po raz pierwszy na targach NAMM modele to dwa nowe instrumenty w wersji Standard - ML3 BEA Rabea Massaad Signature w wykończeniu Mensis oraz ML3 BEA Baritone Rabea Massaad Signature w wersji Pale Blood, a także dwie nowe wersje znanej już sygnatury ML3 BEA Pro Rabea Massaad - w wykończeniu Carthus Burst i Irithyll Burst (model barytonowy).

ML3 BEA Rabea Massaad Signature i ML3 BEA Baritone Rabea Massaad

Rabea Massaad: "Z radością prezentuję nowe modele Chapman Guitars ML3 BEA Standard. W swoich sygnaturach najbardziej lubię ich solidność i wszechstronność. Nie ma mowy o żadnych kompromisach, szczególnie w kwestii koncertowania i nagrywania i to było moim priorytetem podczas ich projektowania. Zdecydowałem się na uproszczenie instrumentów i stworzenie modeli z mostkiem hardtail - jeden barytonowy i jeden o menzurze 25,5". O ile chciałem maksymalnie zbliżyć się do drewna wykorzystanego w oryginalnych sygnaturach ML3, tak wyszedłem z założenia, że zmiana jest zawsze dobra, zwłaszcza jeśli mówimy o nowych gryfach z przypiekanego klonu. Wizualnie zbliżają się one do oryginalnych prototypów ML3. Nie mógłbym być bardziej zadowolony z tych gitar, a nowe pickupy V2 Henchman brzmią doskonale i świetnie wyglądają. Nie mogę się doczekać, kiedy wezmę je w trasę!"

ML3 BEA Rabea Massaad Signature Mensis

ML3 BEA Baritone Rabea Massaad Pale Blood

Instrumenty wyposażono w olchowe korpusy oraz topy z fornirem z klonu płomienistego w kolorze, odpowiednio, Mensis i Pale Blood. Korpusy posiadają satynowe wykończenie, binding typu reveal (bezbarwny lakier ukazuje naturalny, jasny kolor korpusu) oraz ergonomiczne wyfrezowania - z przodu pod przedramieniem, z tyłu pod żebra, w miejscu mocowania gryfu oraz we wcięciu ułatwiającym dostęp do wysokich pozycji.

Gryf o profilu C zbudowano z przypiekanego klonu. Został on wykończony satynowo i przykręcony do korpusu czterema rozstawionymi asymetrycznie śrubami. Podstrunnica z hebanu macassar z zaokrąglonymi progami mieści 22 niklowane progi (w wersji barytonowej w rozmiarze jumbo), perłową inkrustację symbolu nieskończoności przy 12 progu oraz boczne znaczniki pozycji - z białego plastiku w standardowym modelu o menzurze 25,5" oraz typu glow-in-the-dark w modelu barytonowym, którego menzura wynosi 28". Promień podstrunnicy wynosi 350 mm. Zastosowano również siodełko Graph Tech Black Tusq o szerokości 42 mm. Odchylona i odwrócona główka ze wzmocnieniem łączenia (volute) mieści klucze Chapmana (w modelu barytonowym blokowane o przełożeniu 18:1) i ozdobiona jest grafiką BEA.

Za brzmienie odpowiada para humbuckerów Chapman Henchman z magnesami ceramicznymi: mini rail w rozmiarze singla przy gryfie oraz pełnowymiarowy przy mostku. Są one sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Master Volume i Master Tone. Pokrętło barwy zostało wyposażone w możliwość rozłączania cewek - w pozycji 1 przełącznika humbuckera mostkowego, w pozycji drugiej obydwu przetworników oraz w pozycji trzeciej humbuckera gryfowego. Osprzęt uzupełnia mostek Chapman hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus.

ML3 BEA Pro Rabea Massaad Signature i ML3 BEA Pro Baritone Rabea Massaad Signature

ML3 BEA Pro Rabea Massaad Signature Carthus Burst

Gitara posiada satynowo wykończony olchowy korpus z jednolitym bogato zdobionym topolowym topem (mappa burl). Satynowo wykończony gryf i podstrunnicę o zaokrąglonych krawędziach wykonano przypiekanego klonu ptasie oczko. Złoty osprzęt obejmuje mostek Schaller. Menzura wynosi 25,5".

ML3 BEA Pro Baritone Rabea Massaad Signature Irithyll Burst

Gitara posiada satynowo wykończony olchowy korpus z jednolitym bogato zdobionym topolowym topem. Satynowo wykończony gryf i podstrunnicę o zaokrąglonych krawędziach wykonano z drewna wenge. Na osprzęt składają się mostek Hipshot Hardtail oraz otwarte klucze Hipshot Grip-Lock o przełożeniu 18:1. Menzura wynosi 28".

Obydwa modele cechuje ponadto: gryf przykręcany czterema rozstawionymi asymetrycznie śrubami, binding reveal, ergonomiczne wcięcia, 22 progi jumbo ze stali nierdzewnej, inkrustacja symbolu nieskończoności wykonana z masy perłowej, boczne znaczniki pozycji glow-in-the-dark, siodełko Graph Tech Black TUSQ XL Nut o szerokości 42 mm. Zestaw obejmuje futerał Chapman Pro Hard.

Na układ elektroniczny składa się para przetworników Seymour Duncan SL59 Mini Humbucker (przy gryfie) oraz Bare Knuckle Silo Rabea Signature Humbucker (przy mostku). Pięciopozycyjny przełącznik umieszczony między gałkami Master Volume i Master Tone, oprócz klasycznych połączeń w 1, 3 i 5 pozycji, w międzypozycjach daje możliwość łączenia trzech cewek - w pozycji 2 jest to humbucker przy mostku i zewnętrzna cewka przy gryfie, w 4 - humbucker przy gryfie i zewnętrzna cewka przy mostku.

Dystrybutorem marki Chapman Guitars w Polsce jest łódzki sklep GuitarCenter.pl

https://chapmanguitars.co.uk/
http://guitarcenter.pl