Chapman ML3 Pro Traditional Semi-Hollow

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHAPMAN
Chapman ML3 Pro Traditional Semi-Hollow

Firma Chapman Guitars zaprezentowała nowy model ML3 Pro Traditional Semi-Hollow.

Chapman ML3 Pro Traditional Semi-Hollow został stworzony we współpracy z Guitar Center, a o niektórych elementach wyposażenia i designu, takich jak przetworniki, wykończenie czy otwór rezonansowy w kształcie litery f zdecydowali fani marki w głosowaniu. Oddano ponad 13 tysięcy głosów, w wyniku, których ML3 Pro Traditional otrzymał wykończenie Vintage Honey Burst, f-kę w tradycyjnym kształcie oraz przetworniki P90. Model dostępny jest obecnie jedynie w sklepach sieci Guitar Center, ale w styczniu 2019 roku trafi do powszechnej dystrybucji.

Gitara posiada mahoniowy korpus z wypukłym topem wykonanym z klonowego forniru, otworem rezonansowym w kształcie Traditional F, dodatkowymi wyprofilowaniami na wcięciu i tylnej części korpusu oraz bindingiem. Korpus polakierowano na wysoki połysk, a wykończenie Vintage Honey Burst obejmuje zarówno top jak i główkę instrumentu. Do budowy gryfu i podstrunnicy posłużył podpiekany klon. Gryf posiada satynowe wykończenie, profil C i mocowany jest do korpusu metodą Set-thru neck. Na podstrunnicy o zaokrąglonych krawędziach umieszczono 22 progi jumbo ze stali nierdzewnej oraz inkrustację przy 12 progu w kształcie symbolu nieskończoności. Zamiast tradycyjnych znaczników pozycji przy progach użyto jarzących się w ciemnościach markerów bocznych. Promień podstrunnicy wynosi 350 mm, a menzura 648 mm (25,5").

Na pokładzie Chapmana ML3 Pro Traditional Semi-Hollow znalazły się również: blokowane klucze Hipshot Grip-Lock o otwartych mechanizmach i przełożeniu 18:1, siodełko Graph Tech Black TUSQ XL o szerokości 42 mm oraz mostek Chapmana typu hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus. Kremowe przetworniki Chapman P90, wyposażone w magnesy Alnico 5, sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Master Volume i Master Tone o rezystencji 500k. W komplecie z gitarą nabywca otrzyma twardy futerał Chapman Pro, ściereczkę do polerowania oraz narzędzie do regulacji krzywizny gryfu.

https://www.chapmanguitars.co.uk
www.guitarcenter.pl