Nowe kolory modeli Chapman Guitars ML1 Modern i ML1 Baritone

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHAPMAN
Nowe kolory modeli Chapman Guitars ML1 Modern i ML1 Baritone

Firma Chapman Guitars poszerzyła swoją ofertę w serii Standard o nowe, interesujące wersje kolorystyczne modeli ML1 Modern V2 i ML1 Baritone V2.

Chapman Guitars ML1 Modern V2, w ulepszonej edycji na 2019 rok, dostępny był wcześniej w kolorach Lunar i Midnight Sky. Teraz będzie można wybrać wśród trzech nowych wersji: Black Blood, Abyss i Tyrian - wszystkie wykończone na wysoki połysk. Dwie pierwsze mają fornir z klonu płomienistego na płaskim topie wieńczącym mahoniowy korpus oraz binding, w przypadku modelu Tyrian zastosowano fornir ze standardowego klonu, a jednolicie pomalowany korpus nie posiada bindingu.

Chapman Guitars ML1 Baritone V2 o menzurze wynoszącej 28" (711 mm), w ulepszonej edycji na 2019 rok, będzie teraz dostępny w trzech nowych kolorach: Abyss, Mallow i Jolokia, które dołączyły do starszej wersji Graphite. W przypadku modeli Abyss i Mallow olchowy korpus wieńczy fornir z jesionu bagiennego wyróżniający się bindingiem i wykończeniem gloss. Jolokia cechuje się jednolicie pomalowanym olchowym korpusem, wykończonym na wysoki połysk i bez bindingu.

Pozostałe elementy specyfikacji, ML1 Modern i ML1 Baritone są takie same jak wcześniej. W skrócie, znajdziemy tu przykręcany, satynowo wykończony klonowy gryf, podstrunnicę z hebanu Macassar z zaokrąglonymi krawędziami, 24 niklowane progi jumbo, perłowe znaczniki pozycji - główne i boczne oraz charakterystyczny dla marki znak nieskończoności przy 12 progu, a także siodełko Graph Tech Black TUSQ XL.

Na osprzęt składają się: mostek Chapman String-Through Hardtail, klucze Chapman o przełożeniu 18:1 (zamknięte Classic w ML1 Modern i blokowane w ML1 Baritone), a także para ceramicznych humbuckerów Chapman Sonorous Zero (ML1 Modern) lub Chapman Sonorous Zero Baritone z magnesami Alnico V (ML1 Baritone). Pickupy regulowane są trzypozycyjnym przełącznikiem oraz pokrętłami Master Volume i Master Tone (z opcją push-pull rozłączającą cewki).

Dystrybutorem marki na naszym rynku jest łódzki Guitar Center, gdzie dostępna jest bardzo szeroka oferta Chapman Guitars.

https://chapmanguitars.co.uk/
www.guitarcenter.pl