Chapman Battleworn - pierwsze modele typu relic

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHAPMAN
Chapman Battleworn - pierwsze modele typu relic

Firma Chapman Guitars zaprezentowała pierwsze modele marki typu relic. Ściśle limitowane egzemplarze posiadają wspólną nazwę Battleworn.

"Jest rok 2083. Hypnotoady (wielka ropucha posiadająca zdolność hipnotyzowania, która pojawiła się w kreskówce Futurama - przyp. red.) są u władzy już od 25 lat. Wszystko co posiadasz to twój model ML1 Modern z 2020 roku oraz piosenka w sercu. Twoja gitara wiernie służyła ci w muzycznych bitwach przez ostatnie 60 lat i jest naznaczona bliznami powstałymi w walkach z zieloną hordą." W taki futurystyczno-żartobliwy sposób marka zapowiada nowe pierwsze modele typu relic tłumacząc jednocześnie ich nazwę oraz "zużyte" wykończenie.

Według zapowiedzi powstanie 8 modeli Battleworn, które utworzyły nową linię Pro Series Relics (obejmującą modele Modern i Traditional). Na razie marka zaprezentowała 7 instrumentów, każdy limitowany do zaledwie 8 egzemplarzy. "Jedynie ośmiu strudzonych wędrowców otrzyma szansę, aby ponownie spotkać się ze swoim muzycznym partnerem bitewnym i kontynuować walkę o wolność w świecie zdominowanym przez Hypnotoady. Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych".

Cena modeli Battleworn w sklepie Chapmana wynosi 1499 £ (1299 £ za model ML3 Pro). Gitary posiadają m.in. unikalne, nitrocelulozowe wykończenie Battleworn; gryfy z przypiekanego klonu; ręcznie nawijane przetworniki "Guitarmory"; ulepszoną elektronikę i osprzęt; progi ze stali nierdzewnej oraz boczne, świecące w ciemnościach znaczniki pozycji.

ML1 Pro Modern "Battleworn" Triburst

ML1 Pro Modern "Battleworn" Ocean Fade

Modele ML1 Pro Modern "Battleworn" posiadają humbuckery "Guitarmory" z magnesami Alnico, mostek i klucze Hipshot oraz jednolite topy z klonu AAA.

Ghost Fret Pro "Battleworn" Fireburst

Ghost Fret Pro "Battleworn" Lazer Fade

Modele Ghost Fret Pro "Battleworn" posiadają humbuckery "Guitarmory" z magnesami ceramicznymi, mostek i klucze Hipshot oraz jednolite topy z klonu AAA.

ML2 Pro Modern "Battleworn" Emerald Fade

ML2 Pro Modern "Battleworn" Lazer Fade

Modele ML2 Pro Modern "Battleworn" posiadają humbuckery "Guitarmory" z magnesami Alnico, mostek i klucze Hipshot oraz jednolite topy z klonu AAA.

ML3 Pro Traditional "Battleworn" Smoke

ML3 Pro Traditional "Battleworn" posiada przetworniki single-coil "Guitarmory" z magnesami Alnico oraz korpus z jesionu bagiennego.

 

Dystrybutorem marki Chapman Guitars w Polsce jest łódzki sklep GuitarCenter.pl

 

https://www.chapmanguitars.co.uk/
http://guitarcenter.pl