Chapman: trzy nowe sygnatury Roba Scallona

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CHAPMAN
Chapman: trzy nowe sygnatury Roba Scallona

W ofercie Chapman Guitars są już dostępne wszystkie trzy tegoroczne modele sygnowane przez znanego YouTubera i gitarzystę Roba Scallona.

Rob Scallon nie od dziś współpracuje z marką Chapman Guitars, czego efektem były dwa sygnowane modele z 2016 roku - sześciostrunowy ML1 RS oraz ośmiostrunowy ML1-8 RS, obydwa w naturalnym wykończeniu. Ośmiostrunowy model miał być z założenia instrumentem nastawionym nie tylko na granie metalu, ale otwartym na szereg innych gatunków, powiązanych z metalem, jak funk czy djent. Podczas prac nad tą gitarą Scallon i Rob Chapman doszli do wniosku, że powinna powstać również wersja sześciostrunowa. Choć oba instrumenty trafiły do sprzedaży w naturalnym kolorze, prototyp ML1-8 RS testowany był wówczas również w czarnym matowym wykończeniu.

Tegoroczny siedmiostrunowy model ML1-7 RS wypełnia lukę wśród sygnatur Scallona, jeśli chodzi o ilość strun, ale to nie koniec nowości, ponieważ jego czarne, satynowe wykończenie Lunar, znalazło się również na nowych edycjach znanych już ML1 RS i ML1-8 RS.

Mówi Rob Scallon: "Kiedy pracowałem nad designem nowego modelu siedmiostrunowego bardzo spodobało mi się czarne, matowe wykończenie korespondujące z wyścigowym paskiem z mahoniu, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć ten finisz również na najnowsze edycje szóstki i ósemki. Wciąż do budowy skrzydeł korpusu używam lekkiego jesionu bagiennego, podczas gdy przechodzący przez całą długość korpusu mahoniowy gryf, razem z humbuckerami Passive Aggressive odpowiadają za świetny zakres tonalny".

Chapman ML1 RS - menzura: 648 mm (25,5"), szerokość siodełka: 42 mm, promień podstrunnicy: 350 mm

Chapman ML1-7 RS - menzura: 660 mm (26"), szerokość siodełka: 48 mm, promień podstrunnicy: 350 mm

Chapman ML1-8 RS - menzura: 673 mm (26,5"), szerokość siodełka: 54 mm, promień podstrunnicy: 500 mm

Korpus instrumentów, wykonany z jesionu bagiennego, został mocno wyprofilowany ze ścięciami pod żebra i ramię oraz wykonturowanym łączeniem gryfu ze skrzydłami korpusu i cutaway'ami. Wspomniany już satynowo wykończony, mahoniowy gryf neck through body, o profilu C, zwieńczony jest hebanową podstrunnicą o zaokrąglonych krawędziach.

Na podstrunnicy umieszczono 24 niklowe progi jumbo oraz perłowe markery - umieszczone przy krawędzi podstrunnicy oraz boczne, a także znak nieskończoności przy 12 progu. Na osprzęt składa się mostek Chapman String Through Hardtail lub - w modelu ML1-7 RS - Floyd Rose Tremolo, zamknięte klucze Hipshot o przełożeniu 18:1 (Grip-Lock w ML1 RS i ML1-8 RS i Classic w ML1-7 RS), a ponadto straplocki Chapman.

Elektronika to para humbuckerów Chapman Passive Aggressive, trójpozycyjny przełącznik oraz pokrętła Master Volume i Master Tone z opcją Push-Pull rozłączającą cewki.

 

Dystrybutorem marki Chapman Guitars w Polsce jest łódzki sklep GuitarCenter.pl

 

https://www.chapmanguitars.co.uk/
www.guitarcenter.pl