Bare Knuckle Silo - sygnowane przetworniki Rabea Massaada

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BARE KNUCKLE PICKUPS
Bare Knuckle Silo - sygnowane przetworniki Rabea Massaada

Do wąskiego grona artystów, którzy mogą pochwalić się sygnowanym modelem przetworników Bare Knuckle dołączył Rabea Massaad z humbuckerami Silo.

Rabea Massaad znany jest m.in. z zespołów FrogLeap, Toska i Dorje, a także m.in. z intensywnej aktywności na YouTube. Gitarzysta pozostaje wierny marce Bare Knuckle od 2007 roku, używając w tym czasie modeli Aftermath, Crawler oraz Warpig. Teraz przyszedł czas na własny model humbuckerów - Silo, który został opracowany wspólnie przez Massaada, założyciela i dyrektora generalnego firmy, Tima Millsa oraz byłego basistę Periphery i producenta Adama Nolly Getgooda.

"Potrzebuję pickupów zdolnych do tworzenia szklistych, przestrzennych partii solowych oraz ciepłych i czystych akordów, które jednocześnie potrafią być miażdżąco ciężkie i agresywne. Humbuckery Silo dają mi wszystko, czego potrzebuję, a nawet więcej. Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy." - mówi Rabea Massaad, który znany jest z bardzo czystej, precyzyjnej artykulacji, zarówno przy tworzeniu ambientowych teł, jak i nasyconych breakdownów. Dlatego Bare Knuckle zapewnia, że humbuckery Silo oferują ciepłe i pełne brzmienia czyste i przy rozłączonych cewkach, a także świetnie reagują na zmiany dynamiki oraz skręcanie potencjometru głośności, podczas gdy brzmienia przesterowane charakteryzują się dużą przejrzystością i projekcją, a niskie pasmo - odpowiednim ciężarem.

 

 

Bare Knuckle Silo znajdą zastosowanie we wszystkich gitarach typu solid body, gitarach barytonowych i o zmiennej menzurze, a przeznaczone są przede wszystkim do takich gatunków, jak rock i metal progresywny, thrash, hardcore, ekstremalny i techniczny metal, a także wielu odmianach rocka, od klasycznego i hard rocka po alternatywę.

Bare Knuckle Silo posiadają magnesy Alnico V oraz przewody 44AWG (mostek) i 42AWG (gryf) i są oferowane są jako zestaw albo oddzielne humbuckery mostkowe i gryfowe, w wersji sześcio-, siedmio- lub ośmiostrunowej. Na stronie producenta można samemu skonfigurować ich wygląd korzystając z szerokiej palety kolorów, osłon (w tym w customowej wersji 'Bea') i nabiegunników.

https://www.bareknucklepickups.co.uk/