Jackson prezentuje sygnaturę Jeffa Loomisa

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson prezentuje sygnaturę Jeffa Loomisa

W grudniu informowaliśmy o decyzji Jeffa Loomisa, który postanowił dołączyć do grona artystów marki Jackson, a już miesiąc później na targach NAMM 2019 można było zobaczyć pierwszy sygnowany model gitarzysty Arch Enemy.

Pierwszym owocem współpracy między amerykańskim gitarzystą, znanym również z Nevermore, a Jacksonem jest model USA Signature Jeff Loomis Kelly. Wykończona na czarno gitara o korpusie w zadziornym kształcie Kelly nie pozostawia wątpliwości, do jakiego gatunku została przeznaczona. Nic więc dziwnego, że jej cena w sklepie Jacksona wynosi dokładnie... 6 666,66 $.

Jeff Loomis Kelly posiada jesionowy korpus z piaskowanym, satynowym topem, co nadaje mu interesującej faktury i wraz z wykończeniem wpływa na walor estetyczny instrumentu. Czerń korpusu przełamuje biały binding, który znalazł się również na główce i podstrunnicy. Główka to klasyczna konstrukcja Jacksona z kluczami w jednym rzędzie, a jednoczęściowy gryf wykonano z klonu, wzmocniono grafitowym prętem i wykończono lakierem uretanowym. Hebanowa podstrunnica o zmiennym promieniu 12”-16” posiada 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej oraz markery w kształcie płetwy rekina wykonane z masy perłowej. Nie zabrakło również bocznych znaczników pozycji Luminlay, ułatwiających grę na ciemnych scenach.

Na pokładzie instrumentu znalazła się para aktywnych humbuckerów Seymour Duncan Jeff Loomis Signature Blackouts. Sygnowane przetworniki, inspirowane pasywnymi high-outputowymi humbuckerami posiadają oczywiście cechy skrojone zgodnie z oczekiwaniami Loomisa i oferują potężne i artykulacyjne brzmienie nawet przy maksymalnym przesterze, silny atak z zachowaniem wszelkich detali przy szybkiej grze, jednak z wystarczającym sustainem i dynamiką, aby sprostać zaawansowanej grze legato i wszelkim technikom kostkowania. Za kontrolę odpowiada trzypozycyjny przełącznik oraz pojedyncze pokrętło Master Volume.

Wykończony na czarno osprzęt USA Signature Jeff Loomis Kelly uzupełnia nowy, podwójnie blokowany mostek tremolo Floyd Rose 1500 oraz klucze Sperzel Die-Cast. Menzura gitary wynosi 25,5".

https://www.jacksonguitars.com