Nowe modele Jackson X Series Soloist

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Nowe modele Jackson X Series Soloist

Wśród nowości Jacksona na 2018 rok znalazły się między innymi nowe modele Soloist z serii X, w tym jedyny w ofercie w firmy wyposażony w trzy pickupy single-coil.

Z początkiem roku o nowe modele wzbogaciły się wszystkie podstawowe serie Jacksona - Pro Series, X Series i JS Series oraz USA Select i Artist Signature.

Wśród nowości z serii X znalazł się między innymi całkowicie nowy model X Series Soloist SL4X - jedyny w aktualnej ofercie firmy oferujący układ trzech przystawek single-coil.

Gitary Jackson X Series Soloist konstruowane są z myślą o szybkości i wygodzie gry przy zachowaniu średniego pułapu cenowego. Nowy SL4X o menzurze 25,5" posiada korpus z lipy amerykańskiej oraz klonowy gryf through-body wzmocniony grafitowym prętem, połączony z główką metodą scarf joint oraz ozdobiony białym bindingiem. Palisandrowa podstrunnica posiada 24 progi jumbo i cechuje się zmiennym promieniem 12"-16".

Na pokładzie gitary zainstalowano trzy przetworniki single-coil Duncan Designed HR-101 Hot Rails w czarnych osłonach i z ceramicznymi magnesami, sterowane pięciopozycyjnym przełacznikiem oraz pojedynczymi regulatorami głośności i barwy. Osprzęt X Series Soloist SL4X uzupełniają klucze Jackson Sealed Die-Cast zamontowane w układzie 6-in-line oraz wbudowany w korpus, podwójnie blokowany mostek tremolo Floyd Rose wyposażony w siodełka i sustain block ze stopu cynku.

Jackson X Series Soloist SL4X dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych Bubblegum Pink, Daphne Blue i Neon Orange z białym pickguardem oraz czarnym osprzętem.

Firma zaprezentowała również nowe wersje kolorystyczne innych modeli X Series Soloist.

Jackson X Series Soloist SL3X z układem przetworników HSS dostępny będzie dodatkowo w dwóch kolorach Satin Graphite i Neon Orange z czarnym hardware.

Oferowany wcześniej w czarnym wykończeniu Jackson X Series Soloist SLX nabrał kolorów - Lightning Blue i Satin Red Pearl.

Dostępny jest również naturalnie wykończony X Series Soloist SLX Spalted Maple, w którym lipowy korpus wieńczy efektowny klonowy top typu spalted.

https://www.jacksonguitars.com