Jackson X Series Signature Adrian Smith SDXQ

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson X Series Signature Adrian Smith SDXQ

Jedną z nowości zaprezentowanych przez firmę Jackson podczas targów Summer NAMM 2017 jest sygnowany przez gitarzystę Iron Maiden model X Series Signature Adrian Smith SDXQ.

Najnowsza sygnatura Adriana Smitha należy do serii X i posiada korpus o konstrukcji neck-through-body o kształcie San Dimas, który został wykonany z lipy amerykańskiej z elegancką płytą wierzchnią z klonu pikowanego. Ponadto instrument o menzurze 25,5" (648 mm) ma dwuczęściowy klonowy gryf w grafitowym prętem wzmacniającym i klonową podstrunnicą o zmiennym promieniu 12"-16". Na podstrunnicy mieszczą się 22 progi typu jumbo i znaczniki pozycji w kształcie czarnych kropek. Zastosowano również blokowane siodełko Floyd Rose oraz oryginalną, licencjonowaną główkę Fender Strat.


Jackson X Series Signature Adrian Smith SDXQ oferuje konfigurację przetworników HSS i napędzany jest przez humbuckera Jacksona przy mostku oraz dwa pickupy Jackson Single-Coil przy gryfie i w pozycji środkowej. Układ uzupełniają regulatory Master Volume i Master Tone oraz pięciopozycyjny przełącznik umożliwiający wybór pojedynczego przetwornika oraz par mostek-środek i gryf-środek.

Wyposażenie instrumentu uzupełniają: mostek Floyd Rose Special Double Locking 2-Point Tremolo i klucze Jackson Sealed Die-Cast ułożone w jednym rzędzie. SDXQ posiada wykończenie Transparent Green Burst z białym pickguardem i trafi do oferty Jacksona w październiku 2017.

http://www.jacksonguitars.com