Nowy looper BOSS RC-10R

Newsy
Pozostałe artykuły marki BOSS
Nowy looper BOSS RC-10R

BOSS zaprezentował najnowszy looper RC-10R, opracowany z myślą o występach na żywo, pisaniu piosenek i codziennej praktyce.

Łącząc pętle z organicznymi rytmami w kompaktowej obudowie, BOSS RC-10R daje inspiracje do występów na żywo, pisania piosenek i codziennej praktyki. Kolejna generacja serii Loop Station to maszyna do tworzenia w czasie rzeczywistym, umożliwiająca rozwijanie spontanicznej muzyki, z dwoma unikalnymi sekcjami utworu, intro / zakończeniami i wypełnieniami rytmicznymi. Pokładowe elementy sterujące i wizualne wskaźniki pętli zapewniają łatwą, samodzielną obsługę, a rozszerzone sterowanie jest możliwe za pomocą zewnętrznych przełączników oraz MIDI. Dostępna jest ogromna biblioteka rytmiczna, która obejmuje niemal każdy gatunek muzyczny. Można również zaimportować własne rytmy, aby dostosować RC-10R do konkretnych piosenek i stylów.

BOSS RC-10R to reprezentant nowej odmiany looperów, które zostały stworzone z myślą o popularnych współczesnych wykonawcach, którzy wykorzystują rytm perkusyjny z zapętleniem na wzór piosenki. Zaprojektowany z myślą o tworzeniu muzyki w czasie rzeczywistym, RC-10R daje gitarzystom i piosenkarzom / autorom piosenek unikalne, swobodne narzędzie do tworzenia pomysłów oraz zwiększania dynamiki i atrakcyjności występów scenicznych.

RC-10R to połączenie loopera oraz inteligentnego automatu perkusyjnego. W przeciwieństwie do bardziej podstawowych rytmów przewodnich w innych looperach, każdy z rytmów w RC-10R posiada kompletne struktury utworów z oddzielnymi częściami. Dwutorowy silnik pętli działa w sposób seryjny i jest idealnie zsynchronizowany z rytmem, dzięki czemu można uchwycić niezależne sekcje utworów z własnym unikalnym podkładem rytmicznym. Dwa warianty wypełnienia dają naturalną energię przy przechodzeniu między sekcjami, a wypełnienia początkowe i końcowe pozwalają na rozpoczęcie i zakończenie elementów, tak by tworzyły całość.

Pętla RC-10R i silniki rytmiczne harmonijnie ze sobą współpracują, ale mogą również działać oddzielnie. Można zatem zbudować dwie niezależne pętle bez rytmicznego podkładu, albo użyć RC-10R jako automatu perkusyjnego sterowanego nożnie z kontrolą w czasie rzeczywistym nad sekcjami utworów i wypełnieniami, co czyni go bardzo przydatnym partnerem do akompaniamentu, wspólnej gry i ćwiczeń.

Podstawowa charakterystyka:

• Narzędzie do występów nowej generacji łączące pętle oparte na utworach i dynamiczne rytmy w niewielkiej przestrzeni
• Dla prawie każdego gatunku ponad 280 wstępnie ustawionych stylów rytmu, które obejmują dwie unikalne sekcje, wypełnienia początkowe / końcowe i dwa wypełnienia przejściowe
• Szesnaście wszechstronnych zestawów perkusyjnych z wysokiej jakości dźwiękami z bibliotek rytmicznych BOSS i Roland
• Silnik stereo looper z sześcioma godzinami nagrywania i wiodącym w klasie 32-bitowym AD / DA i 32-bitowym przetwarzaniem zmiennym
• Szeregowa operacja dwuścieżkowa do tworzenia występów pętli z dwoma niezależnymi częściami utworu
• Dwa okrągłe wskaźniki wyświetlają stan pętli i odtwarzania rytmu
• Prosta obsługa dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD i intuicyjnemu interfejsowi
• Pamięć wewnętrzna do 99 fraz i 50 rytmów użytkownika
• Wybieralny filtr wyjściowy, aby zoptymalizować dźwięki gitary i rytmu dla wzmacniacza gitarowego lub systemu nagłośnienia pełnozakresowego
• Obsługa rozszerzonej kontroli za pomocą zewnętrznych przełączników nożnych, pedału ekspresji lub MIDI
• Pełne wejścia / wyjścia MIDI wyposażone w gniazda mini TRS (kabel adaptera BMIDI-5-35 dostępny osobno)
• Oprogramowanie Mac / Windows do importowania pętli WAV i rytmów użytkownika w formacie SMF
• Dodatkowe materiały dostępne do pobrania w BOSS Tone Central

https://www.boss.info/pl