Electro-Harmonix Triangle Big Muff Pi

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ELECTRO-HARMONIX
Electro-Harmonix Triangle Big Muff Pi

Firma Electro-Harmonix zaprezentowała nową wersję pierwszego, oryginalnego efektu Version 1 Big Muff Pi, który ujrzał światło dzienne 50 lat temu.

Mówi założyciel Electro-Harmonix, Mike Matthews: "Big Muff Pi to efekt, z którym jesteśmy kojarzeni w największym stopniu, dlatego chcąc uczcić 50 rocznicę EHX (1968-2018) postanowiłem wznowić V1 - pierwszy model Big Muff. Za oryginalne egzemplarze tego efektu trzeba dziś zapłacić setki dolarów, podczas gdy reedycja zachwyca kremowym, niemal skrzypcowym sustainem oraz brzmieniem, a jest przy tym oferowana w cenie, na którą pracujący muzycy mogą sobie pozwolić".

Nowa wersja efektu jest wierną reedycją oryginału z 1969 roku, zachowującą vintage'ową stylistykę, ale oferowaną w bardziej poręcznym i zajmującym mniej miejsca w pedalboardzie rozmiarze oraz w odlewanej obudowie. Została również nazwana Triangle Big Muff Pi ze względu na layout, na który składa się trio regulatorów: Volume, Sustain i Tone. Ponadto efekt posiada diodę statusu LED, przełącznik true bypass oraz możliwość zasilania nie tylko baterią ale również zasilaczem 9V.

 

https://www.ehx.com