Nowy monitor HeadRush FRFR-108

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki HEADRUSH
Nowy monitor HeadRush FRFR-108

Po zaprezentowanym w ubiegłym roku monitorze FRFR-112, firma HeadRush wprowadza na rynek nową, mniejszą wersję FRFR-108.

Podobnie jak poprzednik (nasz test możesz przeczytać TUTAJ), HeadRush FRFR-108 zapewnia precyzyjną charakterystykę częstotliwościową w pełnym paśmie przenoszenia, bez sztucznego podbarwiania dźwięku, o czym informuje skrót FRFR w nazwie – Full Range, Flat Response. FRFR-108 to lekki, szerokopasmowy monitor o mocy szczytowej 2000 W wyposażony w specjalnie przystosowany 8-calowy głośnik niskotonowy i tubowy głośnik wysokotonowy.

Urządzenie zostało zaprojektowane do współpracy z procesorami HeadRush Pedalboard i Gigboard, a także każdym dowolnym procesorem efektów/symulatorem wzmacniaczy. Dwustronne boczne ścięcie pozwala położyć kolumnę pod kątem jak klasyczny monitor sceniczny, FRFR-108 może być również mocowany na statywie. Co więcej, FRFR-108 jest niemal dwukrotnie lżejszy od poprzednika i waży zaledwie nieco ponad 8,5 kg.

Monitor posiada - z poziomu tylnego panelu - dostęp do dwóch kanałów combo XLR/TRS 1/4" z niezależnymi regulatorami głośności i kontrolką przesterowania, oraz wyjście XLR OUT do wyprowadzenia sygnału do konsolety lub dodatkowej kolumny. Przycisk Contour EQ pomaga w przebiciu się przez zamulający sceniczny miks, a przycisk Ground-Lift eliminuje niechciane zakłócenia w miejscach, w których mogą wystąpić kłopoty z zasilaniem.

 

https://www.headrushfx.com
https://audiostacja.pl