Nowy looper podłogowy HeadRush Looperboard

Newsy
Pozostałe artykuły marki HEADRUSH
Nowy looper podłogowy HeadRush Looperboard

Firma HeadRush zaprezentowała pierwszy na świecie, intuicyjny, autonomiczny podłogowy looper z 7-calowym ekranem dotykowym i wydajnym czterordzeniowym procesorem.

HeadRush Looperboard wykorzystuje potężny czterordzeniowy system DSP, który został stworzony specjalnie od podstaw. Posiada inteligentny 7-calowy interfejs dotykowy, bogaty zestaw wejść i wyjść audio oraz najwyższej jakości obwody elektroniczne. Oferuje w pełni konfigurowalny routing, ogromną ilość pamięci wewnętrznej, zestaw przydatnych wbudowanych efektów, zintegrowany odtwarzacz podkładów oraz zintegrowany interfejs audio USB – wszystkie te elementy znajdują się w stalowej, gotowej do drogi obudowie. Ponadto ma ponad 8-godzinny czas nagrywania na pamięci wewnętrznej z inteligentną zmianą tempa i możliwość zapisu pętli na zewnętrznej pamięci USB/SD.

 

12 wbudowanych przełączników nożnych umożliwia szybkie tworzenie i przekształcanie pętli. Przyciski nożne wyposażone są w indywidualne diody, które dynamicznie się aktualizują i zapewniają przydatne informacje zwrotne. Dzięki temu można nagrywać, dogrywać, grać, cofać/przywracać, odwracać, transponować, miksować do jednej ścieżki i odejmować poszczególne warstwy w odwrotnej kolejności w stosunku do ich dodawania, wyciszać końcówki i usuwać poszczególne ścieżki loopera w locie. Można również odwracać, wyciszać końcówkę, mnożyć lub dzielić długość, a także mnożyć lub dzielić prędkość odtwarzania dla całej pętli jednocześnie.

Każda pętla zawiera cztery ścieżki mono lub stereo i może być uruchamiana w dowolnym z pięciu trybów (Fixed, Serial, Sync, Serial/Sync i Free), dzięki czemu HeadRush Looperboard dostosowuje się do każdego toku pracy loopującego muzyka.

HeadRush Looperboard wyposażony jest w funkcję Tap-Tempo oraz w najbardziej wszechstronne oraz najlepiej brzmiące i reagujące efekty, jakie można znaleźć w samodzielnym looperze. Umożliwia przypisywanie wirtualnych racków efektowych bezpośrednio do wejść lub ścieżek loopera. Każdy wirtualny rack efektowy składa się z wielu indywidualnych efektów i jest specjalnie stworzony do takich zastosowań, jak m.in. wokal, gitara, lo-fi i perkusja. Można nawet wybrać maksymalnie cztery parametry efektu i jednocześnie regulować je przy pomocy zewnętrznego pedału ekspresji. Wygodny wbudowany odtwarzacz podkładów umożliwia przewijanie, zatrzymywanie, odtwarzanie/pauzę, szybkie przewijanie do przodu lub zmianę tempa podkładu, całkowicie niezależnie od bieżącej pętli.

HeadRush Looperboard wyposażony jest w następujące wejścia i wyjścia:
4 wejścia combo XLR+1/4″ z włączanym zasilaniem fantomowym +48V
2 wyjścia XLR z opcją odłączenia masy
2 wyjścia 1/4" z z przełącznikiem poziomu: wzmacniacz/linia
Stereofoniczne wyjście słuchawkowe 1/4” z osobnym pokrętłem głośności
Stereofoniczne wejście pomocnicze Aux 1/8”

Intuicyjna strona konfiguracji routingu audio umożliwia szybkie przekierowanie dowolnego z czterech wejść, czterech ścieżek loopera, ścieżki podkładu lub ścieżki metronomu do dowolnego z czterech wyjść i/lub wyjścia słuchawkowego, zapewniając maksymalną elastyczność w optymalizacji dźwięku w każdej sytuacji.

HeadRush Looperboard może ponadto odbierać kod czasowy MIDI do synchronizacji z zewnętrznymi maszynami perkusyjnymi, efektami, systemami do nagrywania i innymi urządzeniami obsługującymi MIDI, natomiast zintegrowany interfejs audio USB umożliwia bezpośrednie nagrywanie miksu na komputerze Mac lub PC.

Główne cechy:

• 4-wejściowy/4-wyjściowy looper z inteligentną zmianą tempa i wbudowanymi efektami.
• Ponad 8 godzin wewnętrznego czasu nagrywania, karta SD i wejścia USB dla zapewniania nieograniczonej pamięci masowej.
• 4 ścieżki loopera.
• Ścieżka metronomu i funkcje kwantyzacji.
• Tap-Tempo z inteligentną zmianą tempa.
• Stereofoniczny odtwarzacz podkładów.
• Ponad 300 gotowych pętli fabrycznych umożliwiających rozpoczęcie pracy.
• 4 wejścia combo XLR+1/4″ z zasilaniem fantomowym +48V.
• 4 przypisywane wyjścia XLR, wyjścia 1/4" i wyjście słuchawkowe.
• Wejście i wyjście MIDI.
• Nagrywanie i reamping przez USB z maksymalną jakością 24 bity/96 kHz.
• Wbudowane efekty z wejściem pedału ekspresji 1/4″, dla zapewnienia najlepszego sterowania.
• Wbudowany interfejs audio USB.

 

https://www.headrushfx.com
https://audiostacja.pl