Gramy na HeadRush MX5

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki HEADRUSH
Gramy na HeadRush MX5

Najnowszy multiefekt HeadRush MX5 oferuje w ultrakompaktowej obudowie brzmienie i możliwości większych, popularnych procesorów HeadRush Gigboard i Pedalboard. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo, na której można posłuchać Headrush MX5 oraz zapoznać się z najważniejszymi funkcjami kompaktowego multiefektu.

 


HeadRush MX5
jest wyjątkowo łatwym w użyciu i realistycznie brzmiącym procesorem gitarowym, który idealnie sprawdzi się na biurku, w studiu i na scenie. Wyposażony w wielordzeniowy procesor i 4-calowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości MX5 ułatwia budowanie brzmienia, pozwalając dotykać, przesuwać, przeciągać i upuszczać poszczególne elementy, aby natychmiast tworzyć i edytować swoje idealne brzmienie w niespotykanie realistyczny i intuicyjny sposób.

HeadRush MX5 nadaje się zarówno do nagrywania w domu, jak i do występów na żywo, jest niewiarygodnie łatwy w przenoszeniu, waży zaledwie 1,6 kg i mieści się w większości plecaków lub futerałów na instrumenty.

HeadRush MX5 oferuje potężną dawkę brzmienia dzięki ogromnej bibliotece 50 modeli wzmacniaczy, 15 kolumn z 10 emulacjami mikrofonów, 300 odpowiedzi impulsowych RR i ponad 60 wysokiej klasy efektów! Biblioteka ta będzie nadal rozbudowywana dzięki regularnym aktualizacjom oprogramowania sprzętowego, w ramach których będą dodawane nowe modele i funkcje w oparciu o prośby i opinie użytkowników.

Kontrola nad brzmieniem nigdy nie była łatwiejsza dzięki 3 wbudowanym przełącznikom nożnym MX5, które przełączają 3 modele lub sceny, zmieniają rig lub dają dostęp do setlist. Szybkie przełączanie pomiędzy trybami pracy przełączników nożnych odbywa się poprzez przytrzymanie przycisku 1 w celu wybrania żądanego trybu. W tym menu można również wybierać setlisty, przechodzić do trybu hands-free i blokować ekran dotykowy.

Przy użyciu trybu hands-free można w trakcie utworu zmieniać pedałem ekspresji dowolny parametr bez przerwy w graniu lub konieczności schylania się. Pedał ekspresji posiada dwa tryby pracy, Classic Mode i Advanced Mode, oraz przycisk do przełączania się pomiędzy dwoma bankami – Expression Pedal A lub B. W trybie Advanced można przypisać maksymalnie cztery parametry do każdego pedału ekspresji (A i B).

HeadRush MX5 posiada zaawansowany wbudowany looper, który można wykorzystać do nakładania warstw podczas występów lub jako narzędzie do tworzenia utworów, gdy przyjdzie natchnienie. Każda pętla ma maksymalną długość 5 minut i może pomieścić aż do 20 minut dźwięku w wielu warstwach jednocześnie.

Złącze USB otwiera świat bogatego w funkcje, intuicyjnego nagrywania i reampingu na komputerze. Gdy HeadRush MX5 jest podłączony do komputera, może pracować jako 24-bitowy interfejs audio 96 kHz!

Cechy:

  • Specjalnie zaprojektowany system DSP z potężnym wielordzeniowym przetwarzaniem
  • 4-calowy dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnym dla gitarzystów interfejsem użytkownika
  • Wszechstronna biblioteka realistycznych i responsywnych modeli wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów
  • Płynne, bezzwłoczne przełączanie presetów z wybrzmiewaniem pogłosu/delaya po zmianie presetu (spill over)
  • Ładowanie praktycznie nieograniczonej liczby własnych plików odpowiedzi impulsowej (IR),
  • Tryb edycji hands-free do szybkiej edycji parametrów podczas gry,
  • Looper z funkcją zapisywania i ładowania pętli
  • Wbudowany pedał ekspresji z przełącznikiem i regulacją oporu
  • Stereofoniczna pętla efektów do podłączenia zewnętrznych efektów lub podłączania wzmacniaczy gitarowych/basowych metodą 4 kabli
  • Nagrywanie i reampowanie przez USB w maksymalnej jakości 24 bity/96 kHz.

www.headrushsfx.com
www.audiostacja.pl