Nowy efekt BOSS Premium Waza Craft DC-2W Dimension C

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BOSS
Nowy efekt BOSS Premium Waza Craft DC-2W Dimension C

Firma BOSS zaprezentowała nowy, choć oparty na sprawdzonych konstrukcjach efekt gitarowy z serii Premium Waza Craft: DC-2W Dimension C.

Oryginalny efekt BOSS i Roland Dimension powrócił i jest teraz jeszcze bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek. BOSS DC-2W oferuje nie tylko doskonałe brzmienie oryginalnego pedału DC-2 Dimension C, ale także legendarnego efektu SDD-320 Dimension D, na którym bazował.

Bardzo szybko po debiucie w 1979 roku Roland SDD-320 Dimension D stał się tajną bronią dla inżynierów dźwięku i producentów muzycznych na całym świecie. Można go usłyszeć na niezliczonych klasycznych płytach wszystkich gatunków muzycznych, co więcej nadal jest używany. Od gitar, pianin elektrycznych i syntezatorów po smyczki i podkłady muzyczne Dimension D dodają ciekawe elementy, bez przesadzonego efektu.

Wprowadzony na rynek w 1985 roku DC-2 Dimension C przeniósł przestrzenność efektu Dimension D do kompaktowego formatu pedałów BOSS. Podczas gdy Dimension D powstał jako efekt studyjny, który obsługiwał zarówno źródła mono jak i stereo, DC-2 został stworzony do źródeł mono takich jak gitary i posiadał zmodyfikowany obwód, który tworzył efekt Dimension z lekko odmiennym tonem. Efekt Dimension jest znany ze swojego innowacyjnego przetwarzania przestrzennego 3D, który sprawia, że wszystko brzmi o wiele lepiej. Często błędnie nazywany jest efektem chorus, jednak to nie jest to samo. Choć obwód Dimension podobnie jak czasowy chorus jest dość wyjątkowy i wyrafinowany, subtelnie zwiększa szerokość i głębokość źródła dźwięku bez żadnego wyraźnego modulowanego ruchu. W rezultacie otrzymujemy brzmienie bardziej otwarte i naturalne, które wzbogaca każdy instrument lub mix bez wrażenia zbytniego przekombinowania.

Nowy BOSS DC-2W posiada ten sam intuicyjny interfejs z czterema przyciskami, który można znaleźć w oryginałach z lat '80, teraz opracowany za pomocą przełączania elektronicznego, które odblokowuje dźwięczne warianty niedostępne w urządzeniach vintage.

 

Specyfikacja:

• Pedał Premium Waza Craft z całkowicie analogowym układem audio
• Tryb standardowy dostarcza brzmienie oryginalnego DC-2 Dimension C wraz z nowoczesnymi ulepszeniami konstrukcyjnymi w celu zwiększenia wydajności i wszechstronności. Nowo zaprojektowany wewnętrzny obwód obejściowy znacznie ulepsza ten, który można znaleźć w oryginalnym DC-2.
• Tryb SDD-320 autentycznie naśladuje klasyczne brzmienie legendarnego Roland SDD-320 Dimension D. Dzięki nowoczesnemu przełączaniu, tryb ten umożliwia sześć zmian brzmieniowych po naciśnięciu dwóch przycisków, w tym czterech "pośrednich" dźwięków i dwóch zupełnie nowych głosów.
• Czteroprzyciskowy fabryczny interfejs, zaktualizowany dzięki elektronicznym przełącznikom oraz kontrolkami LED. Podczas gdy oryginały posiadały mechaniczne przełączniki, DC-2W wyposażony jest w nowoczesne i elektroniczne przełączniki, a status LEDowy zapewnia większa solidność.
• Cztery główne brzmienia w każdym trybie plus sześć wariantów poprzez naciśnięcie jednocześnie dwóch przycisków (20 brzmień dostępnych)
• Najwyższej klasy bufor oraz ulepszony obwód bypass
• Wszechstronna integracja I/O z każdym dodatkiem mono lub stereo, od pedalboardów gitarowych i basowych do keyboardów i miksowania studyjnego
• Wyprodukowany w Japonii
• Pięcioletnia gwarancja BOSS

https://www.boss.info