Nowy procesor efektów BOSS GT-1000

Newsy
Pozostałe artykuły marki BOSS
Nowy procesor efektów BOSS GT-1000

Firma BOSS zaprezentowała nowy, flagowy procesor efektów/wzmacniaczy GT-1000, wykorzystujący nową technologię AIRD.

BOSS GT-1000 dostarcza niepowtarzalnej jakości brzmienia i muzycznej ekspresji i - jak zapowiada firma - przenosi nas w nową erę procesorów wzmacniaczy/efektów, między innymi dzięki nowej, przełomowej technologii AIRD (Augmented Impulse Response Dynamics). To pierwsza w historii gitarowa jednostka efektów z 32-bitowymi AD / DA, 32-bitowym przetwarzaniem i częstotliwością próbkowania 96 kHz. Zastosowano również zupełnie nowy silnik DSP, specjalnie zaprojektowany dla aplikacji muzycznych, o mocy ponad trzy razy większej w stosunku do poprzednich generacji.

Kompleksowy system AIRD, działający w oparciu o uznaną metodę Tube Logic (zastosowaną we wzmacniaczach Katana, Waza i Blues Cube), zapewnia niespotykaną muzyczną reakcję i elastyczność dla cyfrowego procesora gitarowego. Wzmacniacze AIRD funkcjonują jak prawdziwe wzmacniacze lampowe, zapewniając inspirujące wyczucie i autentyczną dynamikę tonalną, które wcześniej były nieosiągalne. Dzięki funkcjonalności AIRD Output Select można konsekwentnie osiągnąć odpowiednie brzmienie przy każdej konfiguracji, od standardowych wzmacniaczy gitarowych po nagrywanie bezpośrednie i aplikacje monitorujące scenę w pełnym zakresie.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod modelowania, technologia AIRD odtwarza skomplikowane wewnętrzne interakcje między komponentami wzmacniaczy lampowych w każdy sposób, od wejścia gitary, przez głośnik i wszystko pomiędzy. Rezultatem jest - jak zapewnia BOSS - kompletny, interaktywny system będący żywym, oddychającym instrumentem, podobnie jak wzmacniacz lampowy najwyższej klasy.

GT-1000 posiada szeroką gamę oryginalnych wzmacniaczy BOSS odpowiednich dla wszystkich stylów gitarowych, od super czystych do bardzo ciężkich. Wiele typów wzmacniaczy wykorzystuje technologię wielowymiarowego przetwarzania (MDP) do dynamicznego, zniuansowanego tonu, który wykracza poza możliwości konstrukcji analogowych. Uwzględniono również klasyczne wzmacniacze lampowe, od kombinacji klasycznych do nowoczesnych. Urządzenie daje możliwość używania dwóch wzmacniaczy jednocześnie, dzięki czemu można przełączać się między dwoma brzmieniami, mieszać wzmacniacze w celu uzyskania złożonych dźwięków lub uzyskać duży, ekspansywny sound w ustawieniach stereo.

Charakterystyka:

♦ Flagowy procesor efektów/wzmacniaczy z bezkompromisową jakością dźwięku i bezkresną ekspresyjnością.
♦ Wiodące przetwarzanie 32-bitowe AD/DA i próbkowanie 96kHZ.
♦ Silnik nowej generacji BOSS DSP, stworzony specjalnie dla aplikacji muzycznych.
♦ Technologia AIRD (Augmented Impulse Response Dynamics) realizuje uznaną koncepcję Tube Logic firmy BOSS w cyfrowym procesorze gitarowym, zapewniającym naturalne wrażenia i zoptymalizowaną integrację ze wszystkimi typami urządzeń zewnętrznych.
♦ Wysoce ekspresyjne wzmacniacze, skrupulatnie wykorzystujące system AIRD.
♦ Wielki wybór efektów na pokładzie, w tym efekty i algorytmy BOSS MDP przeniesione bezpośrednio  z pedałów DD-500, MD-500 i RV-500.
♦ Wzmacniacze i efekty mogą być kierowane w wielu seriach i równoległych kombinacjach.
♦ Ultra szybkie przełączanie poprawek i przenoszenie opóźnień / pogłosów.
♦ Innowacyjna funkcja Stompbox znacznie upraszcza korzystanie z typowych ustawień efektów w wielu różnych konfiguracjach.
♦ Łatwa obsługa dzięki dużemu wyświetlaczowi (oferującemu cztery różne układy ekranu) i sześciu pokrętłom przełączanym przez użytkownika.
♦ Dziesięć przełączników nożnych i zintegrowany pedał ekspresji z konfigurowanymi przez użytkownika przyporządkowaniami i kolorami LED.
♦ Tuner wysokiej rozdzielczości z dwoma trybami wyświetlania i funkcją mono lub polifoniczną.
♦ ¼-calowe wyjścia główne i wyjścia pomocnicze.
♦ XLR z niezależnym wyborem wyjścia AIRD; pętla dla zewnętrznych efektów stereo lub mono.
♦ Obsługa sterowania zewnętrznego za pomocą przełączników nożnych, pedałów ekspresji, MIDI i USB.
♦ Wbudowany Bluetooth dla bezprzewodowej edycji z urządzeń mobilnych iOS oraz Android.
♦ Interfejs USB audio / MIDI do nagrań i edycji komputerowych.
♦ Kompaktowa, opływowa konstrukcja, którą można łatwo przenosić i rozstawiać.

 

http://pl.boss.info