Nowe wzmacniacze BOSS Nextone

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BOSS
Nowe wzmacniacze BOSS Nextone

Firma BOSS poszerzyła swoją ofertę wzmacniaczy o całkiem nową linię Nextone, która obejmuje dwa modele - Stage i Artist.

Łącząc klasyczne brzmienie wzmacniaczy lampowych z różnorodnością brzmienia następnej generacji, seria BOSS Nextone jest nową koncepcją profesjonalnego wzmacniania gitar. Wyróżniające się brzmienia kanałów zapewniają szeroki zakres inspirujących tonów, a cztery wybieralne typy wzmacniaczy analogowych klasy AB zapewniają natychmiastowy dostęp do unikalnych charakterystyk wyjściowych odcinków 6V6, 6L6, EL84 i EL34. Wspierany przez zaawansowaną metodę Tube Logic, każdy typ wzmacniacza mocy odtwarza cały obwód od wejścia do wyjścia, zapewniając po raz pierwszy pełne brzmienie klasycznej mocy scenicznej w jednym wzmacniaczu. Seria obejmuje dwa modele - 40 watowy Stage oraz 80 watowy Artist.

Podstawowe cechy:

• Profesjonalny wzmacniacz koncertowy z autentycznym brzmieniem Tube Logic;
• Cztery analogowe obwody wzmacniacza klasy AB, wybieralne na panelu: 6V6, 6L6, EL84 oraz EL34;
• Moc: 40 W (Stage) lub 80 W (Arist) plus 12-calowy głośnik;
• Dwukanałowa konstrukcja: kanały Clean i Lead ze standardowymi i zaawansowanymi trybami opcji;
• Dynamicznie reagująca regulacja mocy dla nagłośnionego dźwięku i reakcji przy zmniejszonych głośnościach;
• Edytor Nextone (Mac / Windows) służący do dostosowywania wewnętrznych parametrów wzmacniacza, w tym typu tonów, korektora, odchylenia, efektów, ustawień systemu i wielu innych;
• Przełączniki Boost i Tone;
• Wbudowane efekty opóźnienia, tremolo i pogłosu plus pętla do efektów zewnętrznych. Za pomocą Edytora Nextone sekcję opóźnienia w trybie niestandardowym można dowolnie przypisać do typów opóźnień analogowych, taśmowych lub SDE-3000 lub efektu tremolo, natomiast pogłos można przypisać do różnych typów; 
• Zewnętrzne gniazda głośnikowe: jeden 8 omów i dwa 16 omów;
• Wyjścia liniowe, USB i telefoniczne/nagrywające, z trzema ustawieniami mikrofonu Air Feel do wyboru z edytora Nextone;
• Obsługa bezpośredniego nagrywania i ponownego wzmacniania przez USB;
• Opcjonalny kontroler nożny GA-FC zapewnia centrum sterowania dla wyboru kanału, tonów, wzmocnienia, efektów, głośności pedału i innych.

Autorska technologia BOSSa, Tube Logic ma zapewnić prawdziwy dźwięk, odczuwanie i reakcję poprzez odtwarzanie złożonych, interaktywnych zachowań wzmacniaczy lampowych w każdy możliwy sposób. Proces ten przynosi również inne, cenne korzyści dla dzisiejszych graczy, w tym większą niezawodność, mniejszą wagę i bezawaryjną pracę. Tube Logic ewoluuje jeszcze bardziej dzięki serii Nextone, zapewniając dostęp do funkcji dostosowywania głębokich tonów, które są niepraktyczne lub niemożliwe w przypadku tradycyjnych konstrukcji lampowych.

W lampowym wzmacniaczu gitarowym przedwzmacniacz jest ważny dla podstawowego kształtowania brzmienia, ale to konstrukcja wzmacniacza naprawdę określa ogólny charakter dźwięku i wrażenia z gry. Większość wzmacniaczy używa określonego typu lampy wyjściowej, podczas gdy niewiele pozwala na zamianę różnych lamp mocy. Niestety proces ten zwykle wymaga fizycznej wymiany lampy i serwisu technicznego, co czyni ją kosztowną i niewygodną. Powoduje to konieczność posiadania kilku wzmacniaczy, aby uzyskać dostęp do unikalnych charakterystyk tonalnych różnych sekcji lamp wyjściowych.

Nextone zmienia to wszystko dzięki możliwości natychmiastowego powtórzenia brzmienia analogowej sekcji wzmacniacza klasy AB z jednym z czterech klasycznych wzorów. Amerykańskie brzmienie jest reprezentowane wyjściami lampowymi 6V6 i 6L6, podczas gdy brytyjskie typami EL84 i EL34. W przeciwieństwie do wzmacniaczy modelujących, które po prostu zasilają wstępnie przygotowane modele wzmacniaczy za pomocą niereaktywnego wzmacniacza, wybór typu wzmacniacza w Nextone fizycznie zmienia kompletny obwód wyjściowy, a także sposób interakcji między nim a głośnikiem i przedwzmacniaczem. To sprawia, że cały wzmacniacz działa autentycznie przy każdym ustawieniu, zapewniając realizm, który jest możliwy tylko dzięki zaawansowanemu podejściu opartemu na Tube Logic.

Typy wzmocnień:

6V6 — pochodzące z serca wielu legendarnych amerykańskich wzmacniaczy o niskiej mocy, wyjście lampowe 6V6 znane jest z charakterystycznego słodkiego, wyrazistego brzmienia i organicznej kompresji.
6L6 — używana w klasycznych amerykańskich wzmacniaczach scenicznych i niektórych nowoczesnych konstrukcjach o wysokim wzmocnieniu, lampa wyjściowa 6L6 zapewnia duży i czysty headroom.
EL84 — znana z brytyjskich wzmacniaczy lampowych, wprowadzona w późnych latach '50 i wczesnych '60, produkuje szklisty, czysty dźwięk przy niższych głośnościach i bogate, kremowe zniekształcenia po przekręceniu.
EL34 — lampa nierozerwalnie związana z brytyjskim brzmieniem, stosowana m.in, w konstrukcjach firm Vox, Marshall, Hiwatt czy Orange, uwielbiana za swój ciepły ton i niepowtarzalny rockowy pazur.

 

 

 

 

https://www.boss.info/pl/