Fillmore 50 - nowy wzmacniacz Mesa/Boogie

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MESA BOOGIE
Fillmore 50 - nowy wzmacniacz Mesa/Boogie

Firma Mesa/Boogie opracowała nowy wzmacniacz Fillmore 50 z dwoma identycznymi kanałami, vintage'owym brzmieniem i "najbardziej ekspresyjnym" gainem.

Nazwa wzmacniacza jest swoistym hołdem dla słynnych sal koncertowych położonych na obydwu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych, w których występowały największe rockowe sławy.

 

 

Fillmore 50 to 50 watowy (z możliwością przełączenia do 25 Wat) wzmacniacz, który posiada dwa identyczne kanały (przełączane z panela lub jednoprzyciskowym footswitchem), z których każdy - dzięki odrębnym przełącznikom - może pracować w trzech trybach: Clean, Drive albo HI.

Kanały posiadają również komplet niezależnych regulatorów: Gain, Treble, Mid, Bass, Presence, Reverb i Master. Przełączniki (poza przełącznikami kanału i trybów, również 50/25 Watt Power Switch oraz Power Standby) i regulatory umieszczone są na prostym i przejrzystym przednim panelu.

Fillmore 50 dostępny jest w dwóch wersjach - jako head albo 1x12 combo

Powstała już również wersja customowa Fillmore 50 - combo w wykończeniu Aqua Blue-Stained Private Reserve Flame Maple. Linię Fillmore uzupełniają również dedykowane kolumny w formatach 1x12 i 2x12.

W pełni lampowy wzmacniacz wyposażono w 5 lamp przedwzmacniacza Mesa 12AX7 oraz dwie lampy końcówki mocy Mesa 6L6. Na pokładzie combo znalazł się głośnik Celestion Custom 90. Nie zabrakło również pętli efektów i sprężynowego reverba z regulacją oddzielną dla każdego kanału umieszczoną na przednim panelu.

Nowe kolumny - 1x12 Fillmore 23 i 2x12 Fillmore zostały zaprojektowane specjalnie dla wzmacniacza Fillmore 50 i wykonane - w konstrukcji otwartej - z brzozy bałtyckiej i aluminium o wysokiej odporności na korozję. Na wyposażeniu znalazły się głośniki Celestion Custom 90.

http://mesaboogie.com