Nowy wzmacniacz Mesa/Boogie Fillmore 25

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MESA BOOGIE
Nowy wzmacniacz Mesa/Boogie Fillmore 25

Krótko po premierze wzmacniacza Fillmore 50, firma Mesa/Boogie zaprezentowała jego młodszego i mniejszego brata Fillmore 25.

Przypomnijmy, że nazwa Fillmore jest swoistym hołdem dla słynnych sal koncertowych położonych na obydwu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych, w których występowały największe rockowe sławy. Wzmacniacz Fillmore 50 cechował się m.in. z dwoma identycznymi kanałami, vintage'owym brzmieniem i "najbardziej ekspresyjnym" gainem. 

Mesa/Boogie Fillmore 25 to zawodnik wagi koguciej, w kompaktowym formacie 6V6, przynoszący jednak te same właściwości i uzbrojony w ten sam obwód i duszę, co model z wyższej kategorii wagowej. Wszechstronność, dzięki której odnajdzie się w każdym gatunku muzycznym i duża rozpiętość brzmieniowa urządzenia połączone są z większym dopaleniem przedwzmacniacza, co przekłada się na możliwość uzyskania tak mocnego 'piekącego' przesteru, jaki zapewnić może tylko Mesa. Ponadto wzmacniacz posiada wbudowany reverb sprężynowy przynoszący najbogatszy jak dotąd pogłos. A wszystko to z zachowaniem tradycyjnej oldschoolowej stylistyki.  

 

 

Fillmore 25 wyposażony jest w opartą na pracy dwóch lamp technologię Dyna-Watt (18W Clean / 23W Max), która pozwala uzyskać pełną moc, mocny atak oraz klarowność już na tym poziomie mocy. Wzmacniacz posiada dwa identyczne kanały (przełączane z panela lub jednoprzyciskowym footswitchem), z których każdy - dzięki odrębnym przełącznikom - może pracować w trzech trybach: Clean, Drive albo HI. Kanały posiadają również komplet niezależnych regulatorów: Gain, Treble, Mid, Bass, Presence, Reverb i Master. Przełączniki kanału i trybów oraz Power Standby i regulatory umieszczone są na prostym i przejrzystym przednim panelu o rozmiarze charakterystycznym dla Mesa/Boogie.

Fillmore 25 dostępny jest w dwóch wersjach - jako head albo 1x12 combo

W pełni lampowy wzmacniacz wyposażono w 5 lamp przedwzmacniacza Mesa 12AX7 oraz dwie lampy końcówki mocy Mesa 6L6. Na pokładzie combo znalazł się głośnik Celestion Custom 90. Fillmore 25 posiada również pętlę efektów i w pełni lampowy sprężynowy reverb z regulacją oddzielną dla każdego kanału umieszczoną na tylnym panelu. 

Fillmore 25 podobnie jak wiele innych wzmacniaczy Mesa/Boogie może być scustomizowany i inaczej wykończony, np w wersji Amber Stained Flame Maple.

Z myślą Fillmore 25 o zaprojektowano również nowa kolumnę 1x12 Fillmore 19. Kolumnę w konstrukcji otwartej wykonano z brzozy bałtyckiej i aluminium o wysokiej odporności na korozję. Na jej wyposażeniu znalazł się głośnik Celestion Custom 90.

http://mesaboogie.com