Wzmacniacz basowy Mesa/Boogie Subway TT-800

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MESA BOOGIE
Wzmacniacz basowy Mesa/Boogie Subway TT-800

Firma Mesa/Boogie zaprezentowała nowy wzmacniacz basowy z serii Subway - TT-800, który nawiązuje do legendarnego modelu Boogie BASS 400+.

Zaprezentowany po raz pierwszy w 1988 roku wzmacniacz Boogie BASS 400+, oparty na 12 lampach końcówki mocy, szybko stał się klasykiem, który trafił do wyposażenia takich basistów jak Paul McCartney, Mark King, Stanley Clark, Jack Blades, Michael Anthony, Blasko czy Bootsy Collins. Najnowszy model Subway TT-800 opiera się na pomyśle połączenia w jednej dwukanałowej konstrukcji, opracowanego przez Randalla Smitha legendarnego, klasycznego lampowego konceptu 400+ z nowocześniejszą technologią stworzoną na potrzeby lżejszych wzmacniaczy klasy D z linii Subway. Wszystko w celu uhonorowania obchodzonej w ubiegłym roku, 50 rocznicy firmy.

Ręcznie wykonany w Kalifornii Mesa/Boogie Subway TT-800 to konstrukcja łącząca dwukanałowy, lampowy preamp klasy A oparty na układzie Tri-Tube (3x Mesa 12AT7 / 12AU7) z końcówką mocy 800 W (4 lub 2 Ohm) (albo 400 W i 8 Ohm) pracującą w klasie D. Dwa dostępne, odrębne kanały w konfiguracji Dual Mono to klasyczny Boogie, nawiązujący do modelu BASS 400+ oraz Subway - łączący elementy innych modeli tej serii - D-800, D-800+ oraz WD-800. Kanały mogą być przełączane za pomocą dwuprzyciskowego footswitacha i dysponują odrębną regulacją parametrów. Obydwa kanały posiadają kontrolę Gain, Master Volume oraz pokrętło filtra górnoprzepustowego (25Hz – 125Hz).

Różnice pojawiają się w sekcji korektora. W kanale Boogie (Boogie Tonestack EQ) znajdziemy regulację Bass, Mid i Treble w zakresie od 0 do 10, a także gałkę Mid Freq umożliwiające przesunięcie częstotliwości granicznej pasma średniego między pozycjami Normal i Shift. W przypadku kanału Subway (Baxandall EQ) pokrętła Bass, Mid i Treble pozwalają na regulację w zakresie ±12 dB, a wybór częstotliwości granicznej środka, za pomocą gałki Mid Freq następuje w zakresie 150Hz - 2000Hz.

Po lewej stronie panelu przedniego umieszczono przełączniki funkcji Mute, czułości stopnia wejściowego (High/Low Gain) oraz pogłębiających możliwość kształtowania brzmienia filtrów Deep i Bright. Wszystkim switchom towarzyszą diody LED informujące o wyborze danej funkcji. Prawa strona panelu to przełącznik kanałów, a także nowe pokrętło OD (Overdrive) Symmetry.

Obydwa kanały wzmacniacza posiadają w pełni buforowaną, niezależną pętlę efektów. Subway TT-800 wyposażony jest ponadto między innymi w wejście instrumentalne, dodatkowe wejście Aux, gniazdo footswitcha, wyjście do tunera, gniazdo słuchawkowe, dwa wyjścia głośnikowe typu Speakon oraz dwa symetryczne wyjścia DI typu XLR (Post-Masters i Pre-EQ) z przełącznikami Line/Mic i Ground/Lift. Port USB może zostać użyty do ćwiczeń, nagrywania, jammowania czy występów, a także sprawdzi się jako możliwość naładowania baterii smartfona, odtwarzacza MP3, iPoda, czy innych urządzeń.

 

https://www.mesaboogie.com/