Nowe combo Mesa/Boogie Mark Five: 25

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MESA BOOGIE
Nowe combo Mesa/Boogie Mark Five: 25

Firma Mesa/Boogie zaprezentowała nową odsłonę wzmacniacza Mark Five: 25, tym razem w wersji combo, a także nową zewnętrzną kolumnę 1x10.

Przypomnijmy, że Mark Five: 25 to mniejsza, 25 watowa odsłona modelu Mark Five, wyposażona w dwa niezależne kanały i sześć trybów pracy (po trzy na kanał). Wcześniej w ofercie firmy dostępna była wersja head (przeczytaj nasz test), teraz dla wszystkich zainteresowanych będzie czekać wersja combo.

Combo Mesa/Boogie Mark Five: 25 to w pełni lampowa konstrukcja uzbrojona w dwie lampy końcówki mocy EL-84 i sześć lamp 12AX7 przedwzmacniacza. Dzięki opatentowanej technologii Multi Watt, urządzenie może pracować w dwóch trybach: 10 W i 25 W. W pierwszym przypadku działa w trybie triody A/B, a w drugim - pentody A/B. Wybór między opcjami następuje za pomocą dwóch przełączników 25W/10W, dedykowanych dla każdego kanału, umieszczonych z prawej strony panelu przedniego.

Wzmacniacz oferuje dwa kanały, każdy z niezależnym zestawem gałek Gain, Treble, Mid (Mid/Boost dla kanału 1 - gałka w zakresie 0-5 pracuje jak zwykły regulator środkowego pasma, natomiast w zakresie 5-10 odpowiada za stopień podbicia sygnału przez układ boostera), Bass, Presence i Master, a także Reverb. Potencjometry Reverb, umieszczone na panelu tylnym, kontrolują poziom wbudowanego, wspomaganego lampowo pogłosu sprężynowego. Każdy kanał dysponuje również własnym przełącznikiem aktywacji sekcji korektora graficznego (On, Off lub Footswitchable). Obok, na panelu przednim znajdziemy pięć suwakowych potencjometrów korektora graficznego. W ramach każdego kanału możemy wybrać trzy tryby pracy - Clean, Fat i Crunch dla kanału 1 oraz Mark IIC+, Mark IV i Extreme dla kanału 2.

Combo zostało wyposażone w głośnik 10" Celestion G10 Creamback. Na pokładzie wzmacniacza znajdziemy również, poza lampowym pogłosem sprężynowym, w pełni buforowaną lampową pętlę efektów, a także wbudowaną symulację kolumny CabClone z obciążeniem wzmacniacza oraz wyjściem słuchawkowym i przełącznikami: wyboru opcji między obudową zamkniętą a otwartą (Closed Back/Open Back), odłączenia głośnika (On/Off) i rozłączenia pętli masy (Lift/Ground). Dodatkowo do wzmacniacza dołączony jest dwuprzyciskowy footswitch, który może posłużyć do przełączania kanałów i kontroli sekcji korekcji.

Mesa/Boogie Mark Five: 25 posiada obudowę z brzozy obitą winylem w dwóch fabrycznych wersjach Black Taurus lub Black Bronco (dostępny jest również duży wybór kolorystycznych opcji customowych), do tego czarny grill kolumny wykonany z juty oraz czarną rączkę i obicia rogów.

Dodatkowo Mesa zaprezentowała nową, kompaktową, najmniejszą z dotychczasowych konstrukcji marki, kolumnę 1x10 Boogie Extension. Kolumna w konstrukcji półotwartej lub zamkniętej została wyposażona w głośnik 10" Celestion G10 Creamback o impedancji 8 Ohm. Moc 45 W pozwala na zastosowanie jej nie tylko do heada Mark Five: 25, ale również większej wersji Mark Five: 35.

https://www.mesaboogie.com/