Mesa/Boogie prezentuje CabClone IR i CabClone IR Plus

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MESA BOOGIE
Mesa/Boogie prezentuje CabClone IR i CabClone IR Plus

Firma Mesa/Boogie zaprezentowała najnowszy symulator kolumn CabClone IR i CabClone IR Plus działający w oparciu o technologię Impulse Response.

W porównaniu z wcześniejszą wersją symulatora CabClone, nowe odsłony CabClone IR i CabClone IR Plus prezentują całkowicie odmienny design oraz oczywiście cechują się znacznym rozszerzeniem funkcji.

Na pokładzie Mesa/Boogie CabClone IR i CabClone IR Plus znalazło się szesnaście symulacji ośmiu kolumn, które zostały opracowane z wykorzystaniem technologii Impulse Response pozwalającej na w pełni realistyczne oddanie brzmienia z wszelkimi niuansami. Symulacje zostały umieszczone w dwóch bankach o pojemności 8 presetów. Do wyboru presetu służy dedykowane pokrętło, natomiast do przełączania między bankami usytuowany obok mini toggle. Wybór banku sygnalizuje kolor diod - zielony dla Live/Bank A i czerwony dla Studio/Bank B. Obydwa banki zawierają próbki tych samych ośmiu kolumn, ułożone w tej samej kolejności. Bank A to próbki nagrane "na żywo" przy pomocy mikrofonów dynamicznych i wstęgowych, Bank B to próbki studyjne zarejestrowane mikrofonami pojemnościowymi i wstęgowymi. Wystarczy użyć mini przełącznika między bankami aby od razu porównać różnicę między presetami tych samych kolumn nagranymi przy użyciu mikrofonów różnego typu.

Dostępne kolumny to:

• 4x12 Recto Standard z głośnikiem Celestion V30s – 8 Ohm
• 4x12 Recto Traditional z głosnikiem Celestion V30s – 8Ohm
• 2x12 Recto Horizontal z głosnikiem Celestion V30s – 16 Ohm
• 1x12 Recto 1x12 z głosnikiem Celestion V30 – 8 Ohm
• 1x12 Thiele z głosnikiem Celestion C90 – 8 Ohm
• 2x12 Lone Star z głosnikiem Celestion C90 – 16 Ohm
• 1x12 Lone Star 23 z głosnikiem Celestion C90 – 8 Ohm
• 1x12 California Tweed 23 z głosnikiem Jensen Alnico “Blackbird” – 8 Ohm

Wgrane fabrycznie presety mogą być pobierane i zastąpione, przy pomocy złącza USB, własnymi próbkami nagranymi przez użytkownika.

Obydwa urządzenia posiadają regulatory Output, Presence i Input oraz wbudowany reaktywny tłumik mocy, dzięki któremu nie będzie potrzebny żaden tłumik zewnętrzny. Jednak kontrolę nad tłumieniem posiada jedynie wersja CabClone IR Plus. Została ona wyposażona w dodatkowe pokrętła Level i Attenuator pozwalające na regulację mocy wyjściowej i głośności wzmacniacza.

Nie zabrakło również kontroli MIDI nad presetami. Dostęp do próbek następuje za pośrednictwem wejścia MIDI In, gniazdo MIDI Thru pozwala na przesłanie presetu do innego urządzenia w rigu użytkownika. Dzięki temu może on dobrać inne brzmienie kolumny do brzmienia wzmacniacza/preampu. Gitarzysta może zatem wybrać np. otwartą kolumnę 2x12 z banku A do brzmienia/kanału czystego, kolumnę 4x12 o konstrukcji zamkniętej z banku A do brzmienia przesterowanego oraz zamkniętą kolumnę 1x12 z banku B do solówek. Można również zastosować dwie symulacje kolumny do jednego brzmienia/kanału. Dodatkowo wyjście słuchawkowe pozwala na ciche ćwiczenie w domu, a dzięki wyjściu Line Out (Dry) nienaruszony sygnał może zostać wykorzystany do późniejszego reampingu.

 

https://www.mesaboogie.com/