Richie Sambora i nowe modele Ovation Guitars

Newsy
Pozostałe artykuły marki OVATION
Richie Sambora i nowe modele Ovation Guitars

Ovation Guitars oraz Richie Sambora zapowiedzieli dwa nowe, sygnowane modele gitar, które wesprą fundację charytatywną zajmującą się młodymi muzykami.

Richie Sambora przekaże dochód ze sprzedaży nowego sygnowanego modelu Ovation Richie Sambora Signature Series Elite Double Neck dla fundacji non-profit Notes for Notes, która buduje i wyposaża w sprzęt oraz pracowników pozaszkolne studia nagrań lokowane w ośrodkach zakładanych przez organizację Boys & Girls Clubs of America. Ponadto firma Ovation Guitars nawiązała współpracę z DW Music Foundation. W jej ramach egzemplarze drugiego modelu sygnowanego przez Samborę, sześciostrunowego RS Rockstar - wraz z zestawami perkusyjnymi DW Drums oraz cajonami LP - zostaną przekazane do każdego studia Notes for Notes. Trwają również rozmowy z innymi parterami mające na celu przekazanie modelu RS Rockstar na potrzeby podobnych programów edukacyjnych na całym świecie.

"Richie nieustannie wspiera ważne organizacje i cele społeczne, dlatego jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy pomóc w stworzeniu tych dwóch nowych modeli gitar, które nie tylko bezpośrednio zasilą Notes for Notes ale również zadbają o jego muzyczną spuściznę, a być może także zainspirują kolejne pokolenia gitarzystów" - mówi dyrektor wykonawczy DW Music Foundation, Elizabeth Lang.

 

Dwugryfowy model Ovation, który w 1986 roku został użyty przez Samborę w teledysku do wielkiego hitu Bon Jovi “Wanted Dead or Alive” z miejsca stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gitar. Do tego dziedzictwa nawiązuje nowy model, elektro-akustyczny Richie Sambora Signature Series Elite Double Neck, który zawiera m.in. top ze świerku sitkajskiego w wykończeniu Gloss Black ozdobiony bindingiem, hebanowe podstrunnice z markerami z masy perłowej w kształcie gwiazdy, zdobienia wokół otworów rezonansowych - charakterystycznych dla gitar Ovation z serii Elite - wykonane z drewna tekowego, paduk, orzecha i mesquite, złoty hardware, inkrustację w kształcie gwiazdy na korpusie oraz złotą sygnaturę Sambory umieszczoną na główkach.

Gitara posiada ponadto klasyczny dla produktów Ovation kompozytowy korpus Lyrachord, dwa pięcioczęściowe gryfy (6 i 12 strunowy) zbudowane z mahoniu i klonu, 22 progi, hebanowe mostki oraz preamp Ovation Op 24+ z dwoma pickupami OCP1K. W komplecie jest również twardy futerał. Menzura instrumentu wynosi 25,3" (643,3 mm), a promień podstrunnicy 300 mm. "Moja relacja z Ovation Guitars powróciła do samych korzeni" - mówi były gitarzysta Bon Jovi. "Stworzyli dla mnie oryginalny dwugryfowy model akustyka w chwili, gdy nikt inny nawet nie potrafił sobie wyobrazić, jak zrobić coś takiego. Teraz nasza współpraca zatoczyła pełne koło a dwa nowe modele gitar wesprą nową generację muzyków."RS Rockstar, to sześciostrunowy model elektro-akustyczny cechujący się esencjonalnym stylem i brzmieniem modeli Ovation Elite. Na pokładzie instrumentu znajdzie się top z laminatu świerkowego z typowym dla Elite układem wielu otworów rezonansowych i ich zdobieniami oraz korpus Lyrachord, a gryf będzie posiadać wygodny i ułatwiający grę profil. Gitara będzie wyposażona w elektronikę Ovation CE304T z trzypasmowym korektorem i wbudowanym tunerem. Firma nie ujawniła jeszcze wyglądu RS Rockstar ani dokładniejszej specyfikacji.

http://www.ovationguitars.com