Ovation Guitars: Nowe sygnatury Glena Campbella

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki OVATION
Ovation Guitars: Nowe sygnatury Glena Campbella

Firma Ovation Guitars wprowadziła do oferty dwa nowe, elektro-akustyczne modele z linii Glen Campbell Signature.

Zmarły w sierpniu ubiegłego roku Glen Campbell współpracował z Ovation Guitars przez niemal 50 lat. To właśnie on stał się jednym z pierwszych endorserów Ovation, kiedy w 1969 roku za pośrednictwem swojego telewizyjnego programu The Glen Campbell Goodtime Hour zaprezentował tę firmę milionom Amerykanów. W ciągu kolejnych dekad Ovation blisko współpracowała z Campbellem, wprowadzonego do Country Music Hall of Fame zdobywcą wielu nagród Grammy, nad wieloma instrumentami. Wiele z unikalnych rozwiązań zastosowanych w jego gitarach znalazło się również w kolejnych modelach z kolekcji Glen Campbell Signature.

Dwa najnowsze instrumenty z tej linii oparte są na ikonicznym modelu 1771, cechują się płytkim korpusem o profilu slim oraz dostępne są w wersji z wcięciem (w wykończeniu Sunburst) i bez (w wykończeniu Natural Cedar).

Gitary wyposażono w vintage'owy korpus wykonany z kompozytu Lyrachord, który zawiera włókna szklane i stosowany był już we wczesnych gitarach firmy w latach '60 i '70. Zaprojektowano go do uzyskiwania silnego brzmienia w środkowym paśmie i jasnej góry, co pomaga w dokładnej artykulacji i świetnie sprawdza się zarówno w studio jak i na żywo. Do budowy płyty wierzchniej posłużył świerk sitka klasy AAA. Tradycyjny otwór rezonansowy Legend otacza rozeta ozdobiona inkrustacjami w kształcie liści klonu, korpus zdobi binding z tworzywa ABS, a główkę sygnatura Glena Campbella.

Gryf wykonano z pięciu kawałków mahoniu i klonu, natomiast podstrunnicę oraz mostek z hebanu. Na podstrunnicy o promieniu 11 13/16" (300 mm) znalazło się 20 progów oraz znaczniki pozycji w kształcie diamentów wykonane z pearloidu. Menzura wynosi 25,3" (643 mm) a szerokość siodełka zbudowanego z ABS - 43 mm. Na elektronikę instrumentu składa się preamp Ovation OP Pro z pickupem OCP1K oraz pojedyncze pokrętło Volume/Tone w klasycznym stylu retro z lat '70.

http://www.ovationguitars.com